Facebook Pixel

«Нафтогаз» посилює позиції на ринку скрапленого газу. Що відомо про майбутній завод

НАК «Нафтогаз України» оголосив про тендер на постачання обладнання для будівництва заводу з виробництва скрапленого газу (LPG) у Харківській області.

Відповідно до тендерної документації, переможець аукціону має забезпечити виробництво установки, постачання до місця розташування заводу в Харківській області, надання послуг шеф-нагляду за будівництвом і монтажем обладнання, здійснення нагляду за пусконалагоджувальними роботами, проведення запуску заводу та навчання персоналу.

Очікувана вартість закупівлі з огляду на вартість життєвого циклу становить $145,7 млн. Тендерні пропозиції приймаються до 1 березня 2021 року (включно).

Установка поглибленого вилучення вуглеводнів потрібна для глибокої підготовки та перероблення природного газу, щоб отримати з нього до 99,9% цінних компонентів для виробництва скрапленого нафтового газу (LPG), газового конденсату та відбензиненого природного газу.

«Будівництво Хрестищенського заводу з виробництва LPG надасть нам змогу збільшити частку українських нафтопродуктів на вітчизняному ринку на 115 тис. тонн на рік. Тривалість цього процесу — приблизно 2,5 року, а першу партію готової продукції з нового заводу можемо очікувати вже на початку 2024 року».

Сергій Федоренко

Сергій Федоренко

директор із комерційних питань компанії «Укргазвидобування»

Як пояснив The Page Сергій Федоренко, новий завод буде спроєктований під наявну сировинну базу, під потік природного газу, з якого вилучатиметься рідкий вуглеводень. Термін окупності проєкту — від 2 до 4 років.

У 2020 році загальний баланс ринку скрапленого газу склав приблизно 2 млн тонн, збільшившись майже на 3%. Українські підприємства («Укргазвидобування», «Укрнафта», «Укртатнафта» та приватні газовидобувачі) виробили приблизно 450 тис. тонн газу, або 25% ринку. Решта 75% — це імпорт, з якого 44% — імпорт із РФ, майже 30% — імпорт із Білорусі.

Попит на цей продукт в Україні в останні 10 років є традиційно високим. Останніми роками ринок скрапленого нафтового газу в роздрібній реалізації наблизився, а в деяких регіонах навіть обігнав ринок автомобільного бензину, зазначає директор спеціальних проєктів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

«Збільшення внутрішнього виробництва дасть змогу знизити нашу залежність від постачання газу з РФ і Республіки Білорусь, забезпечить стабільність постачання й цінову стабільність для автомобілістів».

Геннадій Рябцев

Геннадій Рябцев

Директор спеціальних проєктів НТЦ «Психея»

За словами аналітика консалтингової групи «А-95» Артема Куюна, будівництво заводу — досить серйозна подія для України.

Артем Куюн
Артем Куюн
Аналітик Консалтингової групи «А-95»

«Новий завод дасть нові робочі місця. Принцип бізнесу «Укргазвидобування» полягає в тому, щоб продавати сировину (природний газ). Інша справа — виробляти продукцію з підвищеною доданою вартістю, у нашому випадку це пропан-бутан. Ринок пропан-бутану не зростатиме так швидко, як раніше. Але в будь-якому разі він залишиться дуже великим.

Але давайте не забувати і про те, що оголосити тендер і побудувати завод — це дві різні речі. Коли буде виграно тендер, знайдено підрядника й розпочато роботи, тоді можна буде говорити про те, що справа зрушила з мертвої точки».

The Page
Коментар The Page

Ринок пропан-бутану не зростатиме так швидко, як раніше. Але в будь-якому разі залишиться дуже великим.


Подякувати 🎉