Facebook Pixel

«Нафтогаз» різко опустився в рейтингу імпортерів газу

«Нафтогаз України» в 2020 році опустився на п'яте місце в рейтингу імпортерів газу. Раніше він стабільно лідирував із великим відривом, повідомив телеграм-канал «Монополіст».

У 2019 році «Нафтогаз», готуючись до можливого припинення транзиту російського газу, закачав у підземні сховища газу (ПСГ) рекордний обсяг. Наприкінці 2019-го транзитний контракт був підписаний, і значна частина газу так і залишилася в ПСГ. Тому в 2020 році «Нафтогаз» значно зменшив обсяг імпорту.

Найбільші імпортери газу в 2020 році, млн кубометрів

krupneyshie-importery-gaza.jpg

Найбільшим імпортером у 2020 році стала компанія «Євроенерготрейд». Вона закупила 1,25 млрд кубометрів газу. Офіційно компанією володіють троє фізосіб, неофіційно вважається, що її контролює Юрій Дубинський. Він — колишній партнер з бізнесу нардепа-втікача Олександра Онищенка, підозрюваного в Україні в газових схемах. Зараз Дубинський проходить свідком у цій справі.

На другому місці «Еру Трейдінг» американця Дейла Перрі та українця Ярослава Мудрого. Це колишні партнери Андрія Фаворова, ексглави газового дивізіону «Нафтогазу».

«Газ Ком Трейд», яка записана на Олександра Кривенка, знаходиться на третьому місці.

На четвертому — дочка азербайджанської держкомпанії «Сокар Україна».

Компанії Дмитра Фірташа минулого року імпортували 702 млн куб. м газу. З них найбільше — «Йе Енергія» — 641 млн куб. м газу. Ця компанія об'єднує газзбути, на які припадає 60-70% поставок газу населенню.

Пов'язана з Ігорем Коломойським «Ю.Комодітіз» імпортувала 450 млн куб. м. Вона є великим постачальником природного газу та електроенергії для державних підприємств і організацій.

Всього імпортом газу в 2020 році займалися близько 30 компаній, повідомляв «Бізнес Цензор».

Додатково. Майже 30 газопостачальних компаній знизили заднім числом ціну на газ в січні і встановили її на рівні граничної, 6,99 грн за кубометр. Раніше вартість газу в січні у них становила 9,8 грн за кубометр.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉