«Нафтогаз» різко опустився в рейтингу імпортерів газу

Фото: Baltnews

Фото: Baltnews

«Нафтогаз України» в 2020 році опустився на п'яте місце в рейтингу імпортерів газу. Раніше він стабільно лідирував із великим відривом, повідомив телеграм-канал «Монополіст».

У 2019 році «Нафтогаз», готуючись до можливого припинення транзиту російського газу, закачав у підземні сховища газу (ПСГ) рекордний обсяг. Наприкінці 2019-го транзитний контракт був підписаний, і значна частина газу так і залишилася в ПСГ. Тому в 2020 році «Нафтогаз» значно зменшив обсяг імпорту.

Найбільші імпортери газу в 2020 році, млн кубометрів

Telegram Logo
krupneyshie-importery-gaza.jpg

Найбільшим імпортером у 2020 році стала компанія «Євроенерготрейд». Вона закупила 1,25 млрд кубометрів газу. Офіційно компанією володіють троє фізосіб, неофіційно вважається, що її контролює Юрій Дубинський. Він — колишній партнер з бізнесу нардепа-втікача Олександра Онищенка, підозрюваного в Україні в газових схемах. Зараз Дубинський проходить свідком у цій справі.

На другому місці «Еру Трейдінг» американця Дейла Перрі та українця Ярослава Мудрого. Це колишні партнери Андрія Фаворова, ексглави газового дивізіону «Нафтогазу».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Газ Ком Трейд», яка записана на Олександра Кривенка, знаходиться на третьому місці.

На четвертому — дочка азербайджанської держкомпанії «Сокар Україна».

Компанії Дмитра Фірташа минулого року імпортували 702 млн куб. м газу. З них найбільше — «Йе Енергія» — 641 млн куб. м газу. Ця компанія об'єднує газзбути, на які припадає 60-70% поставок газу населенню.

Пов'язана з Ігорем Коломойським «Ю.Комодітіз» імпортувала 450 млн куб. м. Вона є великим постачальником природного газу та електроенергії для державних підприємств і організацій.

Всього імпортом газу в 2020 році займалися близько 30 компаній, повідомляв «Бізнес Цензор».

Додатково. Майже 30 газопостачальних компаній знизили заднім числом ціну на газ в січні і встановили її на рівні граничної, 6,99 грн за кубометр. Раніше вартість газу в січні у них становила 9,8 грн за кубометр.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини