Facebook Pixel

5G під загрозою. США задумалися про заборону всього китайського телекомобладнання

Автор

Адміністрація президента США Дональда Трампа хоче заборонити використання китайського обладнання для мереж 5G, пише WSJ з посиланням на кілька джерел, знайомих з ситуацією.

За даними джерел, минулого місяця американські чиновники почали неофіційні переговори з технологічними компаніями про перенесення виробництва до інших країн Південно-Східної Азії, а також з урядами цих країн про додаткові інвестиції в будівництво підприємств. Перші офіційні рішення з цього питання очікуються не раніше жовтня поточного року.

У США немає великих виробників телекомунікаційного обладнання, тому в основному цю продукцію американцям постачають європейські компанії. Мова йде про фінську Nokia, 10% продукції якої китайського виробництва, і шведську Ericsson (до 45% її обладнання також вироблено в Китаї), свідчать дані аналітиків Citi.

Обидві компанії відмовилися коментувати проведенi урядом США переговори про зміну місць виробництва обладнання для мереж 5G.

Проте в Ericsson заявили, що стратегія компанії передбачає виробництво продукції так, як це зручно клієнтам, і компанія може гнучко перемістити виробництво на підприємства у США, Китаï, Бразиліï, Естоніï чи Індіï. В Nokia говорять, що будуть враховувати «транспортні можливості та політичні ризики».

Джерела газети припускають, що виробники підуть на поступки американській владі, адже ринок телекомобладнання в США – найбільший в світі. Видання оцінює обсяг операцій на ньому в $250 млрд щорічно.

Контекст

  • У травні Президент США Дональд Трамп підписав указ, що дозволяє блокувати купівлю американськими телекомунікаційними компаніями обладнання, яке несе загрозу для національної безпеки США.
  • Того ж дня міністерство торгівлі США внесло Huawei та 70 її підрозділів до свого «чорного списку» компаній, постачання яким американських технологій та комплектуючих можуть здійснюватися тільки на підставі спеціальних ліцензій.
  • Однак через п’ять днів американське відомство видало Huawei тимчасову ліцензію на ведення бізнесу.
  • Конфлікт між країнами загострився, коли президент США Дональд Трамп підвищив до 25% мита на китайські товари об’ємом $200 млрд у рік.
  • Китай прийняв відповідні заходи — ввів 5 – 10 -%-процентні тарифи на імпорт продукції з США обсягом $60 млрд. У 2018 році Китай поставив товарів у США на $478 млрд, в той час як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.
  • 17 червня міністр торгівлі США Вілбур Росс заявив, що Трамп готовий ввести податки на імпорт китайських товарів на $300 млрд. Головна причина — відсутність торгової угоди.
  • Передові технологічні компанії США — Apple, Dell, HP, Intel, Microsoft, Sony і Nintendo - попросили Дональда Трампа скасувати нові мита проти Китаю.
Подякувати 🎉