Facebook Pixel

Дитяча банківська карта: як відкрити та яку вибрати

Пропозиції дитячих карток українськими банками. Фото: fxcompared.com

Пропозиції дитячих карток українськими банками. Фото: fxcompared.com

Кількість безготівкових розрахунків в Україні швидко збільшується. Згідно з останньою статистикою НБУ, за дев'ять місяців 2021 року загальна кількість операцій із картками становила 5 655 млн шт., що на 31,2% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Цьому сприяють збільшення покупок в інтернеті, розширення інфраструктури для безготівкових розрахунків.

Ця статистика поширюється як на дорослих, а й дітей із підлітками. Дедалі більше українських банків пропонують «дитячі» банківські продукти. The Page розповідає про можливості, які відкривають банківські картки дітям та батькам, та про те, як можна оформити дитині першу картку.

1

Чи потрібна карта дитині?

Вміння розпоряджатися особистими фінансами – одна з найважливіших навичок у житті людини, тому батьки мають познайомити дитину з базовими правилами, у тому числі поводження з безготівковими грошима.

До переваг відкриття картки дитині можна віднести:

  • батькам не доведеться йти до банкомату та знімати готівку. Потрібну суму можна переказати в онлайн-банкінгу;
  • у батьків буде доступ до балансу картки та аналізу витрат дитини, є можливість встановлювати ліміти на витрати;
  • до картки можна підключити опцію нарахування відсотків на залишок, таким чином, у дитини з'явиться додатковий дохід.

Серед недоліків використання картки:

  • спочатку можливо збільшення витрат, оскільки безготівкові гроші сприймаються інакше («легше»);
  • дитина може втратити карту через неуважність;
  • діти частіше стають жертвами шахраїв.
2

Що потрібно для відкриття дитячої картки

Українські банки пропонують два типи карток: дитячі, які можна отримати з 6 років, та підліткові, які видають після досягнення 14 років. По суті, це не самостійні продукти, а додаткові картки, прив'язані до рахунку батька (тому валюти картки та рахунку збігаються).

Порядок отримання картки наступний. Один з батьків повинен звернутися до відділення банку, в якому має картку, і надати такі документи:

  • для батька: паспорт громадянина України та ідентифікаційний код (ІПН);
  • для дитини від 6 до 13 років: свідоцтво про народження та ІПН;
  • після 14 років необхідно надати ІПН та електронний паспорт (ID-карту).

Представимо тарифи та умови для найбільш популярних продуктів.

3

«Карта юніора» Приватбанку

privatbank.png

Це карта з безкоштовним оформленням та обслуговуванням. При цьому оформлення картки з фото коштує 50 грн, а з індивідуальним дизайном – 99 грн.

Отримати картку можна у відділеннях Приватбанку. З переваг – розвинена мережа банкоматів та програма лояльності для користувачів. Зокрема, дитина може пройти освітню фінансову програму, відвідувати бізнес-квести та екскурсії, а також брати участь у змаганнях, конкурсах та акціях від банку та Mastercard.

Поповнення балансу відбувається з комісією 0,2% при переказах від батьків та 0,5% – при інших переказах. У разі зняття готівки стягується комісія 1%.

4

Карта «Лайк'Ю» Ощадбанку

oshchadbank.png

Замовити картку можна в чат-боті Ощадбанку на сайті або в Telegram та Facebook. Випуск та обслуговування картки безкоштовні, вартість смс-оповіщення – 10 грн на місяць.

Карта підтримує функцію NFC і її можна додавати до електронних гаманців Apple Pay або Google Pay для оплати смартфоном.

Зарахування коштів на картку – безкоштовне. Комісія за зняття готівки понад 2 тисячі грн на місяць – 1%+5 грн. Комісія за переказ на іншу картку – 1%+5 грн.

До переваг картки можна віднести бонусну програму «Mastercard більше» та розіграші подарунків за розрахунки карткою.

5

Дитяча картка Монобанку

monobank.png

Замовити картку можна онлайн, у мобільному додатку. Обслуговування та оформлення картки безкоштовні. Поповнення рахунку відбувається без комісії, а на зняття готівки діє комісія 0,5%. Можна підключити нарахування відсотків на залишок.

Банк надає широкі можливості для батьківського контролю: можна заборонити зняття готівки та поповнення картки третіми особами, обмежити витрати в онлайн-іграх, лімітувати витрати в кафе та на розваги.

До переваг картки можна віднести зручну програму та доступ до кешбек-програми банку.

6

Карта FUN «Райффайзен банку»

raif.png

Оформлення картки безкоштовне. Обслуговування безкоштовне при здійсненні понад 5 платежів на місяць, інакше – 21 грн на місяць. Безкоштовне смс-інформування про операції на номер дитини та одного з батьків. На місяць доступні 2 зняття готівки без комісії, після цього 1–1,5% від суми зняття плюс 5 грн. Батькам доступні функції поповнення та контролю стану рахунку в Raiffeisen Online.

Дитина отримує доступ до програми лояльності та мобільного додатку «FUNкарта».

7

U-card «Глобус банку»

globus-bank.png

Банк пропонує дитячий продукт з безкоштовним оформленням та обслуговуванням. За зняття готівки у банкоматах «Глобус банку» доведеться заплатити 1%+10 грн, у сторонніх банкоматах – 2%+20 грн. Є можливість нарахування відсотків на решту. Для контролю батьки можуть встановити обмеження на зняття готівки та послуги. Доступне блокування та розблокування картки.

Карта бере участь у бонусній програмі «Mastercard більше».

8

Дитяча картка банку «Південний»

pivdennyi.png

Банк дозволяє знімати у банкоматах та відділеннях банку до 3 тис. грн на місяць без додаткової плати, понад такий ліміт буде комісія 0,8% (але мінімум 5 грн). Комісія з операцій в інших банках та за кордоном – 1,5%. Батьки можуть встановити щоденні, тижневі та місячні ліміти на зняття готівки та розрахунки у торгових точках.

Додатково. Вже 18 банків автоматично блокують рахунки на вимогу виконавців. The Page розповідало, що робити, якщо так сталося.