Facebook Pixel

Уже 18 банкiв автоматично блокують рахунки на вимогу виконавців: що робити, якщо так сталося

Кількість банків, що автоматично блокують рахунки на вимогу виконавців, зросла. Фото: Roman Synkevych/Unsplash

Кількість банків, що автоматично блокують рахунки на вимогу виконавців, зросла. Фото: Roman Synkevych/Unsplash

Уже 18 із 73 банкiв України почали автоматично блокувати рахунки громадян через їхні борги на вимогу державних і приватних виконавців. З-поміж тих, хто додався до списку, — «Райффайзен банк Аваль», «ОТП Банк», УкрСиббанк. Про це повідомляє «Опендатабот».

Оновлений перелік виглядає так: Приватбанк, «Універсал банк», «ОКСІ Банк», Таскомбанк, Індустріалбанк, «Банк Восток», «Прокредит Банк», «Львів», «Конкорд», «Райффайзен банк Аваль», Кредобанк, «ОТП Банк», «Ідея Банк», Метабанк, «Український капітал», «Агропросперіс Банк», УкрСиббанк, Радабанк.

Quote«Виконавець має право накласти арешт на кошти боржника, що є в банку. Від того, як оформлений документ про арешт коштів, залежить те, чи буде арештовано всі кошти, чи лише їхня частина. Тож якщо виконавець вказав суму й на рахунку достатньо коштів, буде арештовано лише цю суму коштів. Якщо коштів недостатньо або виконавець не вказав точну суму, що підлягає арешту, може бути арештовано кошти на всіх рахунках боржника», — пояснила керівниця управління НБУ із захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук.

Що робити, якщо через борги ваші банківські рахунки було цілком заблоковано?

Якщо так сталося, необхідно:

Telegram Logo
  • направити виконавцю за вашим провадженням письмову вимогу щодо скасування постанови про арешт рахунку;
  • за відсутності відповіді — підготувати скаргу на адресу керівництва Державної виконавчої служби, а якщо провадження веде приватний виконавець — скаргу до Ради приватних виконавців;
  • подати позов до місцевого адміністративного суду щодо скасування ухвали про арешт рахунку.

Контекст. 23 березня 2021 року Мін’юст видав наказ, згідно з яким гроші на рахунках боржників може бути автоматично заблоковано за борги в рамках процедури примусового стягнення.

У квiтнi у відповідь на вимоги державних і приватних виконавців банки почали блокувати — частково або повністю — рахунки українців, котрі потрапили до Єдиного реєстру боржників.

У перший мiсяць до системи було підключено 7 банків, з-поміж них — Приватбанк і monobank.

Офіційно система почала роботу 6 липня цього року. Мін'юст раніше розповідав, як вона працюватиме.

Наразі кількість банків збільшилася майже втричі. Хоча в переліку все ще немає половини з топ-10 українських банкiв із найбільшими активами: Ощадбанку, Укргазбанку, «Альфа-Банку Україна», ПУМБ, Сбербанку.

Коментарі

Всі новини