Facebook Pixel

Як працює автоматичне списання боргів із банківських рахунків: роз'яснення Мін'юсту

Автор
Заарештувати гроші можуть, списати — ні. Фото: Pixabay

Заарештувати гроші можуть, списати — ні. Фото: Pixabay

Міністерство юстиції спростувало повідомлення про те, що борги українців за комунальні послуги автоматично спишуть з карт або рахунків. Кошти будуть заарештовувати, але списувати нічого не стануть, повідомила пресслужба Мін'юсту.

Те ж саме стосується штрафів, наприклад, за порушення ПДР. Гроші на рахунку можуть автоматично заарештувати через АСВП (Автоматизована система виконавчого провадження), але в автоматичному режимі їх не списуватимуть. У Мін'юсті нагадали, що навіть для арешту коштів необхідне рішення суду про факт наявності штрафу або боргу за ЖКП. І тільки в разі, якщо боржник не сплатить штраф або борг, гроші на рахунку заарештує виконавча служба.

У міністерстві додали, що у боржника залишиться можливість користуватися грошима на не заарештованих рахунках. Також порадили перевіряти наявність боргів в електронних реєстрах — щоб не потрапити в таку неприємну ситуацію.

Де і як перевірити відсутність боргів:

  • Єдиний реєстр боржників;
  • портал Онлайн-будинок юстиції;
  • електронний сервіс державних послуг «Дія»;
  • АСВП.
Telegram Logo

Контекст. В Україні з 6 липня запрацювала процедура автоматичного пошуку та арешту коштів боржників на банківських рахунках. Тепер арешту через АСВП підлягають усі види стягнень — аліменти, борги за комуналку, штрафи тощо.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини