Багато українців уже звикли до використання банківських карток. За даними НБУ, загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) за допомогою платіжних карток, емітованих українськими банками, за перше півріччя 2021 року становила 3,598 млн шт., а їх сума — 2,306 млрд грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року це більше на 31 та 29% відповідно.
Реагуючи на попит і посилення конкуренції, банки прагнуть вивести на ринок картки, які можуть виділитися серед інших і цим залучити споживачів.
Редакція проаналізувала такі пропозиції та склала свій перелік найцікавіших нових карткових продуктів.
Картка Sense Cameleon «Альфа-банку»
За інформацією банку, це перша в Україні кредитна картка з нескінченним пільговим періодом.
Пільговий період, або грейс-період, — це строк, протягом якого власник кредитної картки може користуватися позиковими коштами безоплатно за умови повного погашення заборгованості до закінчення строку дії пільгового періоду.
Найчастіше пільговий період поширюється лише на безготівкові операції — оплату товарів і послуг у торгово-сервісних підприємствах, зокрема через інтернет. Іноді грейс-період діє також щодо операції зняття готівки.
Фактично під час використання картки Sense Cameleon щомісяця потрібно вносити лише мінімальний платіж, залишок боргу переноситься до наступного місяця без будь-яких комісій чи відсотків.
Інші переваги картки такі:
- безкоштовне обслуговування;
- нарахування 5,5% річних на залишок власних коштів;
- відсутність комісії за перекази з картки на картку та на рахунок;
- безплатне зняття власних коштів у всіх банкоматах (до 30 тис. на місяць);
- безкоштовний доступ до бізнес-залів аеропортів, упакування багажу, консьєрж-сервіс (в разі виконання умов);
- власникам картки доступна кешбек-програма «Альфа-банку» з можливістю повернення до 10% у 2 — 7 категоріях витрат.
Дещо затьмарює картину лише обмеження кредитного ліміту в 30 тис. грн.
Банк «Власний рахунок»
У вересні Fozzy Group оголосила про запуск мобільного банку «Власний рахунок», який працює на підставі ліцензії банку «Схід».
Банк пропонує картки з кредитним лімітом до 100 тис. грн та пільговий період до 62 днів. Випуск та обслуговування картки безкоштовне. Поповнити картку без комісії можна за допомогою безготівкового переказу або на касах супермаркетів «Сільпо». Зняття в банкоматах власних коштів тарифікується за ставкою 0,5%, а кредитних — за ставкою 4%.
У разі виходу з пільгового періоду реальна відсоткова ставка становить 43,1% річних.
Серед переваг картки:
- перекази з картки на картку та рахунок без комісії;
- відсутність обмежень щодо накопичення кешбеку. Банк дозволяє повернути 1% з усього купленого, 2% — за купівлю в супермаркетах «Сільпо» та додатково до 7% за персональними пропозиціями. Накопичення кешбеку відбувається у вигляді балів бонусної програми «Власний рахунок».
«Правильна» картка Кредобанку
Насамперед картку відрізняє вертикальний дизайн. Її позиціонують як продукт «із простими та правильними умовами використання».
Це дебетова картка з безкоштовним випуском та обслуговуванням. Власникам доступне зарахування коштів без комісії, безкоштовне зняття до 100 тис. грн. на місяць (50 тис. грн — у будь-яких банкоматах країни та 50 тис. грн — через каси банку).
Для нових клієнтів діє заохочувальна програма: за активне користування карткою протягом півроку банк нараховує 1000 грн.
Серед цікавих особливостей — банк відкриває клієнтам одразу чотири рахунки: у гривні, доларах, євро та злотих. Це дає змогу швидко обмінювати валюту онлайн за вигідним курсом.
Цифровий банк NEOBANK
Новий цифровий банк працює за ліцензією банку «Конкорд». Його картки також вертикальні. Це дебетові картки з кредитним лімітом із безкоштовним випуском та обслуговуванням. Кредитний ліміт — до 150 тис. грн, пільговий період — 62 дні. У разі виходу за межі пільгового періоду діє відсоткова ставка 39% річних.
Випуск карток здійснюється у фізичному та віртуальному форматах (віртуальна картка має низку обмежень). Власникам картки доступне безкоштовне зарахування коштів у банкоматах партнерів, зняття власних коштів із комісією 0,5%, а кредитних — із комісією 4%. Перекази на картки інших банків та рахунки платні: 0,5% за власні кошти та 4% — за кредитні.
До переваг проєкту належить кешбек 1% на все куплене, а також нарахування 5% річних на залишок власних коштів на гривневій картці та 1,5% — на залишок у доларах.
Картка АТБ-Pay «Райффайзен банку»
Це дебетова картка, яку банк випустив у партнерстві з мережею магазинів АТБ. Оформлення та обслуговування картки безкоштовне, як і зняття готівки в банкоматах банку. Утримувачам карток доступне безкоштовне поповнення переказом з іншої картки або готівкою через термінали City24 у магазинах АТБ та через термінали EasyPay. Перекази на картки інших банків платні: 1% від суми плюс 5 грн. Крім цього, є комісія за неактивний рахунок. Якщо півроку не відбувається користування карткою, банк зніматиме 20 грн щомісяця.
Головна перевага — це миттєва знижка 5% у магазинах АТБ. Крім цього, в разі щомісячних покупів від 1000 грн у магазинах мережі власник картки стає учасником розіграшу призів.
Зазначимо, що програма лояльності «Райффайзен банку» на цю картку не поширюється.