В Україні нові правила реєстрації автомобілів

Фото: Focus

Кабмін своєю постановою №1273 спрощує процедуру реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку автомобілів і мотоциклів.

Що змінилося? Значно розширився функціонал «електронного кабінету водія». Тепер через нього можна буде подавати і саму заяву, і пакет документів, необхідних для оформлення купівлі-продажу, отримання номерних знаків (і замовлення індивідуальних) плюс для перереєстрації транспортних засобів.

Інша альтернатива штовханині в сервісних центрах МВС — єдиний державний портал адміністративних послуг, через який так само можна буде проводити всі названі вище операції. Фактично тепер автомобілі та мотоцикли можна реєструвати прямо за місцем їхньої покупки — в шоурумах і торгових майданчиках.

Самі номерні знаки можна «зафіксувати» за одним транспортним засобом. Якщо раніше їх потрібно було обов'язково змінювати за кожної перереєстрації, то тепер, якщо перереєстрація відбувається без зміни власника або на підставі свідоцтва про спадщину, таблички залишаються колишніми.

Спрощується перереєстрація транспортного засобу в зв'язку з пересадкою головного агрегату — двигуна. По-перше, тепер не потрібні документи, що підтверджують законність придбання двигуна-донора. По-друге, немає потреби возитися з документацією при кожному капремонту — тільки якщо проводиться заміна, що тягне за собою зміну типу двигуна, його ваги, робочого об'єму та потужності.

Новий закон має і соціальні гарантії. Наприклад, він перешкоджає відчуженню транспортних засобів у власників, щодо яких містяться відомості в Державному реєстрі боржників.

Крім того, обіцяє спроститися перереєстрація автомобілів і мотоциклів на користь страхових компаній, за які ними була виплачена повна страхова сума.

Нарешті припиниться плутанина з однаковими автомобільними номерами для особистого та комерційного транспорту — пережиток соціалістичної системи. З часів СРСР легкові автомобілі, мотоцикли, вантажівки й автобуси отримували номерні знаки з ідентичними цифро-літерними індексами — розрізнялися лише розміри та форма номерів, які у кожного типу транспортних засобів були свої.

Значно збільшено список приводів для скасування вже проведеної державної реєстрації транспортних засобів. Тепер до нього входять невідповідність митних документів, махінації з реєстраційними документами та підробка номерних деталей кузова.

На автомобілі, власники яких виїжджають за кордон на постійне місце проживання, видаватимуться особливі свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки встановленого зразка терміном на два місяці. На аналогічну процедуру чекають транспортні засоби, що вивозяться за кордон у зв'язку з їхнім відчуженням.

Безпосередньо новий закон торкнеться і мотоциклетного ринку, значну частину якого складають скутери, в яких відсутні документи про придбання права власності. Раніше існувала найпростіша схема легалізації крадених або зібраних із декількох «донорів» мопедів — для першої реєстрації малокубатурної мототехніки, придбаної до 23.12.2009 року, досить було просто написати заяву в Сервісний центр МВС. Тепер для реєстрації знадобиться повний пакет документації.

Читати на The Page