Facebook Pixel

Олег Бахматюк про відкриття ринку землі: «Я не є учасником процесу – ви розумієте»

Автор

Власник аграрного холдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк підтримує відкриття ринку землі в Україні, але говорить, що ринок має бути максимально ліберальним. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю The Page.

Quote«Чим більше він буде ліберальним, тим краще для ціни і для товарообігу. Беручи до уваги політичні нюанси, буде десь посередині… Хоча я і вчора ще не був учасником процесу, а сьогодні вже й поготів не є учасником процесу – ви розумієте» — сказав він.

За словами Бахматюка, поява цього ринку сприятиме обороту свіжих коштів та появі економічних чинників, які впливають на розвиток ринку. Він не спішить прогнозувати, хто одразу скуповуватиме землю, посилаючись на те, що все залежить від фінансових можливостей великих агрохолдингів.

Quote«Одні будуть викупляти, інші ні... Земля має цінність тоді, коли вона обробляється... Великі агрохолдинги – це різні масиви. Все залежить від їхньої фінансової можливості. Настає історична справедливість. Люди отримають кошти за свої активи», — стверджує Бахаматюк.

Він вважає, що вартість землі зросте, якщо іноземні компанії також отримають доступ до ринку: «Але судячи з кон'юнктури, цього не буде», — підсумовує він.

Контекст

Вчора, 13 листопада, депутати проголосували за законопроєкт №2178-10 «Про обіг земель сільгосппризначення». Ухвалений законопроєкт дозволяє купувати землю лише українцям та компаніям. Заборона для іноземців буде діяти до 2024 року. Виняток передбачили тільки для агрокомпаній, які зареєстровані в Україні понад трьох років і в яких було оформлено право оренди або емфітевзису (право користування чужою земельною ділянкою) до відкриття ринку. Законопроєкт ще мають прийняти у другому читанні. Окрім цього ще має відбутися анонсований президентом Володимиром Зеленським референдум – на ньому українці вирішать, чи можна продавати землю іноземцям.

За розрахунками Кабміну, гектар землі після відкриття ринку (для іноземців зокрема) буде коштувати $2,2 тис. Проте якщо землю зможуть купувати тільки українці, то ціна гектара складе щонайбільше $1,5 тис.

Подякувати 🎉