Facebook Pixel

Як вибрати свій аромат

Краса

Ринок парфумерії зараз перенасичений: щомісяця виходять десятки нових ароматів. Як із цієї величезної кількості пропозицій вибрати свою парфумерну композицію – давайте розберемося.

Спробуйте аромат на руці

Щоб обрати аромат, спробуйте його на руці. Фото: Kelly Sikkema / Unsplash

Щоб обрати аромат, спробуйте його на руці. Фото: Kelly Sikkema / Unsplash

Найпростіший спосіб — нанести аромат, що сподобався, на зап'ястя й почекати пів години. За цей час композиція розкриється, і ви зрозумієте, як вона звучатиме на вашій шкірі. Це мудре рішення, бо на блоттері (паперовій смужці, на яку наносять тестер у магазині), парфумерія пахне по-іншому і, взаємодіючи зі шкірою, розкривається по-різному. Іноді один і той самий аромат можна не впізнати на різних людях.

Порада дуже правильна, але тут виникає питання: як зрозуміти, який саме аромат нанести на шкіру, адже за один раз усі новинки не перенюхаєш. Для цього до магазину потрібно прийти підготовленим.

Дізнайтеся історію аромату

Перед покупкою дізнайтеся історію аромату. Фото: Kelly Sikkema / Unsplash

Перед покупкою дізнайтеся історію аромату. Фото: Kelly Sikkema / Unsplash

Кожен власник бізнесу знає, що товар не продати, якщо не вигадати цікаву історію. Свої історії, звісно, є й в ароматів, особливо нішевих.

Перед покупкою прочитайте всю інформацію про новинку: чим надихався парфумер, які референси в нього були, кого він уявляв, коли складав композицію. Вивчати аромати – дуже цікаве заняття, тут можна знайти яскраві екземпляри. Наприклад, аромат за мотивами міфів Стародавньої Греції або натхненний фавориткою короля Франції. Може бути й композиція з рідкісних кольорів або модний Sustainable-аромат, який до того ж допоможе зробити парфумерний бізнес екологічнішим.

Багато про аромат може розповісти і його обличчя — зірка, що представляє новинку. Або навіть незвичайний дизайнерський флакон.

Ще має сенс звернути увагу на класичні композиції, які ніколи не вийдуть із моди: Chanel №5, Shalimar Guerlain, Opium Yves Saint Laurent, Angel Thierry Mugler, L'Eau Par Kenzo. Якщо вони вам подобаються та пройшли тест на зап'ястя, то це буде розумна й вигідна покупка.

Скористайтеся послугою парфумерного стиліста

Скористайтеся послугою парфумерного стиліста. Фото: Kelly Sikkema / Unsplash

Скористайтеся послугою парфумерного стиліста. Фото: Kelly Sikkema / Unsplash

Не секрет, що аромати викликають емоції. Вони можуть як підняти настрій, так і втомити або навіть засмутити. А деякі взагалі можуть допомогти влаштувати особисте життя. Наприклад, вважається, що затишні парфуми з ваніллю чи пудровими нотами «приклеюють» чоловіків.

Розібратися, який аромат потрібен людині в конкретний період, допомагають фахівці. Оксана Курганська, парфумерний стиліст бутика Kamana, радить пройти тест на визначення парфумерного гардероба. Тут тобі дають понюхати наосліп (коли не бачиш назву аромату на флаконі) натуральні олії.

Усі олії умовно поділено на чотири групи: упевненість, спокій, радість і любов. Тест чітко покаже, чого у вас багато, а чого катастрофічно бракує. А потім стиліст запропонує розв'язати поточні питання за допомогою парфумерії.

Відомо, що лимон налаштовує на робочий лад, кедр надає впевненості, лаванда знімає стрес, сандал розслаблює, фрукти радують, спеції наповнюють енергією, кориця викликає спогади про дитинство, троянда втихомирює, тубероза розпалює пристрасть. Загалом після тесту можна підібрати аромат саме з таким набором нот, який буде не просто комфортним, а змінить життя на краще.

Головний критерій під час вибору свого парфуму — він має подобатися вам і не дратувати тих, хто поруч. І краще нехай це буде не один, а щонайменше два аромати.

Фото обкладинки: Cici Hung / Unsplash

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян Мода

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Чому аромати викликають емоції та спогади Краса

Чому аромати викликають емоції та спогади

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу Життя

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу