Facebook Pixel

Краєвид на $100 тисяч. Як правильно обрати видову квартиру в Києві

Видові квартири в Києві – це окремий клас житла високого цінового діапазону. Він приваблює своєю унікальною естетикою й підвищеним рівнем комфорту як для власного житла, так і для інвестицій.

За такі помешкання фанати «видів» готові доплачувати сотні тисяч доларів. Ба більше, попри суттєві надбавки такі квартири ніколи не залежуються – завдяки своїй унікальності вони розходяться як гарячі пиріжки.

The Page розбиралося, які види цінуються найбільше, скільки за них платять і хто їх купує.

Багато світла, скла та інші видові характеристики

Мода на квартири з видами в Києві була завжди. Але лише в останні роки на ринку з’явилися нові висотні житлові комплекси від 26 поверхів зі своїм власним сучасним простором та інфраструктурою.

Це будинки категорії «комфорт+» та класу «люкс» зі статусом і винятковими послугами. Тому неправильно вважати, що покупці доплачують 30 — 50% ціни лише за краєвид.

Унікальна локація, що відкриває з вікон розкішні краєвиди, в ідеалі йде в комплекті з такими параметрами:

  • високий поверх — чим вище розташована квартира, тим кращий і дорожчий вид;
  • новий ЖК із закритим доступом для «чужих»;
  • огляд із вікон квартири на 2-3 сторони;
  • панорамне скління вікон;
  • наявність балконів або терас;
  • сучасне планування простору зі спеціальним дизайном.

За словами експертки ринку нерухомості Ірини Луханіної, шукачі «видів» дуже часто обирають нові ЖК закритого типу, введені в експлуатацію три-чотири роки тому. Для таких покупців надважливими питаннями є безпека і приватність.

«Це має бути житловий комплекс із закритим доступом до інфраструктури, з багаторівневою охороною (на в'їзді до комплексу та в під’їзді). Бажано дворівневе паркування, в ідеалі – щоб з паркінгу ліфт підіймався на поверх. Якщо в будинку паркінгу немає, це вважається значним мінусом питання безпеки», — зазначила експертка.

Покупці нададуть перевагу варіанту з мінімальною кількістю квартир на поверсі: краще дві, в ідеалі – пентхаус з окремим ключем для ліфта.

Найдорожчі краєвиди: Дніпро, собори та «вогні великого міста»

Як і раніше, у краєвидах цінується наближеність до водойми та історичного ядра столиці. Звісно, йдеться про «чисті» види, які не передбачають у найближчому огляді звалищ чи заводів.

Найбільше сучасних ЖК із видами розташовано на лівому березі Дніпра. В описах комплексів забудовники відкрито пишуть: звідси відкривається чудовий краєвид правого берега.

Так, усе це – панорама міста з боку річки, пагорби старого Києва, пам’ятник «Батьківщина-мати», ботсад, дзвіниці Києво-Печерської лаври, підсвічені вночі мости — наче картинки із сувенірних листівок. Саме вони дають девелоперам багато можливостей для маневрування.

За останні рік-два на лівому березі з’явилися десятки комплексів із видами на правий. Це ЖК «Зарічний», ЖК Seven, ЖК Great, ЖК RiverStone, ЖК Riviera Riverside в районі Осокорків і Позняків.

Утім, саме в цих районах експерти не радять орієнтуватися «на види», якщо біля будинку залишається хоч якась можливість для будівництва – жодної гарантії, що за кілька років покупці таких помешкань не почуватимуться обдуреними, якщо забудову району захочуть ущільнити. Тому любителям краєвидів рекомендують купувати об'єкти на першій лінії — безпосередньо на березі водойми.

Правий берег, як порівняти з лівим, почувається тіснувато — тут набагато менше нових ЖК, але в історичному центрі житло цінується за статус, тому й ціни вищі. З популярних об’єктів — елітний комплекс на Мазепи, 11-б і на Грушевського, 9 А,Б на схилах Дніпра. Видами на водойму може похвалитися й новий ЖК «Едельдорф», розташований поблизу «Батьківщини-матері».

«Є місця навіть в історичному центрі, де у квартирах платять за види. Це, наприклад, сучасний будинок на вул. Володимирська, 20 навпроти Святої Софії. Будинок на Новоселицькій, 10 теж вважається елітним місцем – з видами на Липки та Царське село. У ціні також квартири з видами на старовинні вулички поблизу Золотих воріт: вулиці Лисенка, Золотоворітську, Пирогова», — розповіла Луханіна.

За словами аналітика компанії SV Development Сергія Костецького, центральна вулиця столиці Хрещатик уже давно не є еталоном дорожнечі. Особливо зараз, коли з’явилися нові ЖК із внутрішньою інфраструктурою та питаннями безпеки. Але кожен покупець виходить зі своїх власних уподобань.

Quote«Комусь подобаються новобудови на Печерську чи Грушевського. Комусь — на лівому березі з видами на правий. Іншим важливо, щоб під їхніми вікнами пропливали яхти. Під час вибору таких помешкань йдеться не тільки про те, що людина хоче бачити за вікном, а і яку вона хоче інфраструктуру», — наголосив експерт.
Найчастіше склопакети встановлюють від підлоги до стелі. Фото: «Інтергал-Буд»

Найчастіше склопакети встановлюють від підлоги до стелі. Фото: «Інтергал-Буд»

«Видовий» дизайн і скандинавський простір

Планування видової квартири також має свої особливості. Адже тут стеля має бути принаймні від 3,2 метра. Також важливо забезпечити заскленим ділянкам багато відкритого простору. Найчастіше замовляють склопакети з максимальним охопленням — від стелі до підлоги, звісно, якщо дозволяє забудовник.

Особливу увагу у видових квартирах приділяють вибору інтер'єрного стилю, оздоблювальних матеріалів і технічних рішень. Зрозуміло, тут замовляють прогресивні дизайни: найчастіше лофт, мінімалізм чи неокласику.

Після появи на ринку цікавих концептуальних проєктів покупці почали частіше питати про квартири, вікна яких виходять на різні сторони світу. Також в ідеалі має бути просторий балкон або тераса. Часто нові власники не вішають навіть штор, але дизайнерські рішення роблять і їх окрасою видів.

В описах нових ЖК відкрито пишуть: звідси відкривається чудовий краєвид правого берега. Фото: ЖК Great

В описах нових ЖК відкрито пишуть: звідси відкривається чудовий краєвид правого берега. Фото: ЖК Great

«Золотий» квадрат: ціна від $3 тис. до $15 тис.

Найвищі цінові позиції в категорії «видових» зберігають будинки на Грушевського та Мазепи, які за розташуванням на лінії горизонту конкурують із дзвіницями Лаври. Цінник у цих квартирах на найвищих поверхах досягає позначки $10 — 15 тис. за квадратний метр. Таких об'єктів на правому березі — одиниці, але саме тут краєвиди затягують на $100 тис. і навіть понад $200 тис.

Невидова квартира в цих будинках, за словами Ірини Луханіної, також котується. «Ціна на рівні $5 — 7 тис./кв. м залежно від ремонту, площі та планування. Для порівняння: звичайна квартира площею 150-170 м у нових концептуальних ЖК коштуватиме $2,5 тис. за квадрат», — наголосила експертка.

Врешті-решт на ціну в таких квартирах впливає вже не тільки краєвид, а цілий комплекс чинників. За словами Костецького, визначальними показниками є висока поверховість і якість ремонту — цінники на інтер’єр у стилі лофт і рококо з дизайнерськими меблями, звісно, будуть різними.

Quote«Ціна відрізняється навіть на 20-му та 30-му поверсі на, умовно кажучи, однакову квартиру. А дві квартири в одному й тому самому домі можуть різнитися в ціні в 10 разів – наприклад, на 2-му і 32-му поверсі, але з видами», — наголосив фахівець.

Видові квартири на лівому березі коштують дешевше, ніж на правому. Тут цінник у середньому в межах $3 — 4 тис. за квадрат. Утім, квартира зростає в ціні, якщо в неї є види в усіх кімнатах, або в більшості з них.

Квартири в будинках із видами на історичні об’єкти — Софію, Володимирський собор та інші пам’ятки культури — продаються за ціною $5 — 6 тис. за кв. м ($2,5 тис. — 3,5 тис.). Зазвичай це будинки царської забудови на 5 — 6 поверхів, у яких уже проведено капітальний ремонт.

Звісно, є й видові будинки старої забудови, які також мають націнку за «красу». На Русанівці будинки радянського періоду є одними з найдорожчих зі старого фонду. Найбільше цінуються трикімнатні квартири. Цінник однокімнатної квартири в цьому районі — від $80 тис. (квартири в тому самому під’їзді без виду $55 — 70 тис.). Звичайні двокімнатні коштують $65 — 100 тис., а з видом — від $120 тис. Утім, цінність таких квартир часто знижують загальний стан будинку, вигляд під’їзду, сусіди.

Саме квартири на вторинному ринку на Русанівці також належать до таких, що продаються як гарячі пиріжки. Ці квартири з розкішними краєвидами Дніпра і правого берега не лежать довго й завжди будуть у ціні.

Хто купує видові квартири?

Портрет покупця одних із найдорожчих квартир досить строкатий. Це не тільки бізнесмени, люди від влади чи іноземці. Дуже часто це творчі особистості або інвестори, які купують вигідні об’єкти для перепродажу.

Quote«Часто це візуали й кінестетики. Вік покупців — 35 — 50 років. Це люди творчих професій: дизайнери, фотографи, художники, артисти, модельєри, модельки — вони купують саме з огляду на естетичний чинник. Політична та бізнес-еліта — бо це престижно й модно. Замовниками «видів» найчастіше виступають жінки», — пояснює Ірина Луханіна.

Утім, інвестори також вкладають у такі квартири. «Видові» завжди вважаються високодохідними об’єктами: тут хороша окупність інвестиції як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Подякувати 🎉