Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Іпотека під 27%. Банки почали оголошувати кредитні ставки під час війни

Банк Глобус. Іпотечний кредит під час війни: які умови. Фото: Depositphotos.com

Банк Глобус. Іпотечний кредит під час війни: які умови. Фото: Depositphotos.com

Банк «Глобус» запровадив ставку у 27% за іпотечними кредитами, а також посилив вимоги щодо участі в програмі забудовників та позичальників.

Про це заявила перша заступниця голови правління банку "Глобус" Олена Дмитрієва під час дискусійної панелі КБУ «Аналітика українського ринку нерухомості в умовах війни".

Банк одним з перших оголосив умови іпотеки після підняття ставки рефінансування від НБУ до 25%. Вони суттєво відрізняються від умов кредитування до війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами Олени Дмитрієвої, після довгих перемовин з трьома будівельними компаніями було вирішено відновити іпотечні програми з ефективною ставкою за іпотечними кредитами у 27%.

Quote«Ми розуміємо, що 27% — це багато, але це воєнні умови», — наголосила представниця банку.

Іпотечний кредит під час війни від банку «Глобус»: умови участі

Окрім ставки у майже 27%, умови іпотечного кредиту для позичальників суттєво змінились.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Банк працює при початковому внеску від 30%, раніше працював від 10%. Також зменшили строк кредитування — з 20 років до 10 років. Ми можемо видавати кредити тільки платоспроможним позичальникам, які мають достатній дохід», — пояснила представниця банку.
Інфографіка: банк «Глобус»

Інфографіка: банк «Глобус»

Водночас банк запровадив додаткові умови для акредитації компаній, пояснюючи це тим, що не всі забудовники відновили будівництво, а також тим, що роботи відновлюються вибірково. Як правило, добудовуються об'єкти, які знаходяться на більшій стадії готовності.

Умови участі для забудовника:

  1. активне будівництво житлового комплексу;
  2. ступінь готовності об'єкту — вище 50%;
  3. наявність підтвердження платоспроможності забудовника: відкриті рахунки в банку «Глобус» (мають бути активними) або розміщення депозиту.
Quote«Раніше вимоги про 50% не було — ми готові були працювати навіть з 10% готовності, якщо ми знаємо забудовника. На жаль, зараз навіть відомі забудовники не будують об'єкти на низькій стадії готовності. Зараз ми хочемо бачити грошовий потік, який є у забудовника. Маємо бути впевнені, що об'єкт акредитований і буде відкриватись. Тому просимо забудовників відкривати у нас рахунки і працювати через наші рахунки або розміщувати депозит», — пояснила Дмитрієва.

Раніше The Page писав про те, що держава планує запустити нову пільгову іпотечну програму «Українська мрія» з нульовою ставкою для військових та ветеранів війни. Кредит можна буде замовити через додаток «Дія».

Коментарі

Всі новини