Facebook Pixel

Держава запустить в «Дії» пільгову іпотеку під 0% для військових та ветеранів війни: які умови

Держава планує запустити нову пільгову іпотечну програму з нульовою ставкою для військових та ветеранів війни. Кредит можна буде замовити через додаток «Дія».

Про це заявила перша заступниця голови правління банку "Глобус" Олена Дмитрієва під час дискусійної панелі КБУ «Аналітика українського ринку нерухомості в умовах війни".

За її словами, ПрАТ «Укрфінжитло» представило банкам нову державну пільгову іпотечну програму «Українська мрія», яку планують запустити у жовтні 2022 року.

Quote«Це зовсім нова програма, яка передбачає надання банку коштів від «Укрфінжитла». За рахунок цих коштів відбуватиметься кредитування банком позичальників», — зауважила Дмитрієва.

Пільгова іпотечна програма Українська мрія: умови кредитування

Умови кредитування суттєво відрізняються від попередньої державної програми «Доступне житло».

 • мінімальний початковий внесок — 10%;
 • термін позики — 20 років;
 • обов'язкове страхування житла від знищення та пошкодження;
 • об'єкт іпотеки — квартира або майнові права;
 • гранична вартість 1 кв. м загальної площі житла для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова не може перевищувати опосередковану вартість спорудження житла, визначену Мінрегіоном та збільшену у 2,5 рази;
 • для міст з населенням понад 300 тис. осіб а також населених пунктів, розташованих за 15 км від Києва та обласних центрів — у 2 рази;
 • для міст з населенням від 100 тис до 300 тис осіб у 1,75 рази;
 • для інших населених пунктів — опосередковану вартість у відповідному регіоні;
 • нормативна площа житла, що надається для сім'ї з однієї особи становить не більше як 52,5 кв. м загальної площі та додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї.

Обмеження в безвідсотковому кредиті на житло для військових

За словами Дмитрієвої, державну програму будуть вводити з суттєвими обмеженнями.

Quote«Об'єктом іпотеки може бути і квартира, і майнові права. Але майнові права на тих самих умовах, які були в попередній держпрограмі, де підходять тільки кілька схем фінансування — це купівля-продаж майнових прав та участь в ФФП. Інші схеми фінансування не проходять. Також вводиться обмежена вартість квадратного метра. Для Києва вона не може перевищувати в 2,5 рази вартість, визначену мінрегіоном. Ми порахували — це близько $1700: більшість наших акредитованих об'єктів попадає в цю цифру», — пояснила представниця «Глобусу».

З позитивного — немає обмежень по сумі кредиту. А обмеження максимальної нормативної площі навіть трішки більші, ніж це було в іпотечній програмі «Доступна іпотека» під 7%.

Хто може скористатись програмою кредитування «Українська мрія»

Як зазначила представниця «Глобусу», програма в основному розрахована на пільговиків. Інші громадяни зможуть скористатись програмою тільки за умови, якщо буде достатньо ресурсів у «Укрфінжитла».

Відсоткова ставка у різних груп буде різною: наприклад, для військових 0%, для медичних працівників — 3%, внутрішньо переміщених осіб — 7%.

У проєкті програми визначено шість основних категорій пільговиків:

 • поліцейські,
 • військові,
 • ветерани війни,
 • медичні працівники,
 • педагоги та науковці,
 • внутрішньо переміщені особи,
 • інші громадяни.


«Українська мрія»: ставка на пільговий кредит у різних груп буде різною: для військових 0%, для медпрацівників — 3%, ВПО — 7%. Інфографіка: банк «Глобус»

«Українська мрія»: ставка на пільговий кредит у різних груп буде різною: для військових 0%, для медпрацівників — 3%, ВПО — 7%. Інфографіка: банк «Глобус»


Як замовити кредит через додаток «Дія»

Головне технічне ноу-хау пільгової іпотечної програми — те, що кредит можна буде просто замовити через мобільний додаток «Дія».

Замовити пільговий кредит «Українська мрія» можна буде через «Дію»: заповнити анкету та одразу обрати об'єкт. Інфографіка: банк «Глобус»

Замовити пільговий кредит «Українська мрія» можна буде через «Дію»: заповнити анкету та одразу обрати об'єкт. Інфографіка: банк «Глобус»

Quote«Кандидати зможуть подавати заявку через «Дію». Цю заявку одразу будуть отримувати всі банки-учасники програми і подавати своє рішення також через «Дію». А позичальник обиратиме банк, з яким він захоче далі спілкуватися», — пояснила Дмитрієва.

Також передбачається, що банки разом з заявкою будуть отримувати додаткову інформацію по позичальнику з різноманітних реєстрів, до яких у банків зараз нема доступу: наприклад, реєстру податкової або ж реєстру актів громадянського стану.

Для того, щоб отримати кредит, заповнюється проста анкета, багато інформації підтягується автоматично. У «Дії» можна буде обрати об'єкт нерухомості з вказаними параметрами і цінами, умовами банків, при чому квартиру також можна буде обрати і на первинному ринку.

Нагадаємо, що раніше Мінцифри запустило в мобільному застосунку «Дія» нову опцію — тимчасовий документ на період воєнного часу єДокумент.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉