Facebook Pixel

Нові правила «Доступної іпотеки» під 7%: хто зможе отримати кредит на житло

Кабінет міністрів спростив умови отримання кредитів за програмою «Доступна іпотека», що має прискорити запуск кредитування житла.

З переліку правил на участь у «Доступній іпотеці» Міністерство фінансів виключило вимоги щодо необхідності перебування на квартирному обліку, бути молодою сім'єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком або працівником бюджетної сфери.

Крім того, Кабмін скасував вимоги щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. м на одного члена сім'ї або проживання в гуртожитку жителями аварійних і старих будинків.

Telegram Logo

На отримання держпідтримки у сфері іпотечного кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності об'єктів житлової нерухомості або чинних договорів щодо фінансування її будівництва.

На держпідтримку також можуть розраховувати всі громадяни, які не мають майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо його загальна площа перевищує 50 кв. м на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб і 20 кв. м на кожного наступного члена сім'ї.

Крім того, Кабмін збільшив максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім'ї з 5-кратного до 10-кратного розміру середньомісячної заробітної плати відповідно до регіону України, де розташований предмет іпотеки.

Контекст. Кабмін України 27 січня затвердив постанову про доступну іпотеку в межах 7% річних у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини