Чому відсоток на майбутню іпотеку залежить від попередніх позичальників

Андрій Рижиков
СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution
Фото: Arek Socha/Pixabay

Фото: Arek Socha/Pixabay

Нацбанк порадив позичальникам заздалегідь готуватися до скасування дії мораторію на стягнення з валютних іпотечних кредитів, незважаючи на чергове його продовження до 21 квітня 2021 року.

Це дуже розумне зауваження, тому що перенесення «часу розплати» ніяк не вирішує саму проблему, яка тягнеться вже понад 10 років.

Чому це питання зачіпає насправді не тільки попередніх позичальників, а і всіх, хто планує купувати житло в майбутньому?

Telegram Logo

Сьогодні багато хто радіє заявам щодо доступної іпотеки – для того, щоб вона нормально запрацювала, окрім того, що необхідно спростити нормативи Нацбанку щодо резервування, фінмоніторингу та комплаєнсу, потрібно розібратися з завислими в повітрі історіями по кредитах.

Тому що без реальної можливості стягнення майна через невиплату кредиту масова доступна іпотека не запрацює.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Сьогодні ми маємо дуже складну історію, з якої нікому не вдасться вийти на 100% переможцем.

З одного боку, є банки, які є повноцінними членами економічного співтовариства країни і мають право на законне ведення своєї діяльності.

З іншого боку, є валютні позичальники, які в силу сукупності різних обставин опинилися заручниками своїх іпотечних кредитів.

З третього боку, є суспільство, якому потрібно створити умови для придбання житла.

Чергову відстрочку потрібно нарешті використовувати для напрацювання якісного законодавства, яке дозволить вирішити цю соціально-економічну проблему.

Я категорично проти списання боргів у нуль. Я за якусь середньо справедливу договірну стратегію, коли і позичальник заплатить певну суму, і банк отримає хоч якісь гроші.

Тому що взяти гроші і не повертати, прикриваючись економічною ситуацією, – це називається економічне рейдерство під прикриттям держави.

Ми так ніколи не зведемо інвестиційну політику в нашій країні до якогось розуміння і ні про яку нову доступну іпотеку точно говорити не доведеться.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини