Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нова облікова ставка НБУ призведе до банкрутств і кризи недобудов — забудовники

Реакція будівельних компаній на облікову ставку у 25%: Україна може зіштовхнутись з дефіцитом готового житла. Фото: Shutterstock.com

Реакція будівельних компаній на облікову ставку у 25%: Україна може зіштовхнутись з дефіцитом готового житла. Фото: Shutterstock.com

Підняття Нацбанком облікової ставки з 10% до 25% унеможливлює ведення будівельного бізнесу в Україні, закриваючи будь-які можливості кредитування як забудовників, так і потенційних покупців.

Таке рішення матиме серйозні наслідки в умовах, коли весь первинний ринок зупинився, заявив співвласник групи компаній «Ковальська» Сергій Пилипенко. За його словами, держава обрізає доступ для бізнесу у будь-якому фінансуванні.

Quote"У будівельній галузі фактично по всьому горизонту спостерігається боротьба за виживання. Тому інвестиції зараз у будь-які нові проєкті під великим питанням", — наголосив Пилипенко під час онлайн-конференції "План Маршалла" і урбаністичні перспективи українських міст".

На переконання співзасновника компанії INSPI Development Володимира Семенцова, 25% облікова ставка унеможливлює розвиток будь-яких, навіть гіпотетичних, програм з кредитування не лише забудовників, а й для потенційних покупців житла.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За його словами, у другій половині 2022 року платоспроможний попит навряд чи зросте. За відсутності кредитування це може негативно позначитися на планах забудовників, що в умовах дефіциту коштів будуть змушені призупинити зведення левової частки своїх об’єктів, концентруючи максимальні зусилля на завершенні напівготових об’єктів.

Quote«Відсутність доступних цільових кредитів під мінімальні відсотки на будівництво може спричинити велику кризу недобудов. У зоні ризику банкрутства можуть опинитися не лише невеликі та середні компанії, що будували переважно за залучені з продажів кошти, а й великі забудовники, в яких на стадії зведення перебуває кілька великих проєктів», — зазначив експерт.

Зупинка багатьох будівництв, велика кількість знищених будинків, міграційні процеси, зростання вартості будівельних матеріалів та дефіцит робочої сили, за словами Семенцова, — одні з найголовніших факторів, які призведуть до скорочення обсягів будівництва. І, за його прогнозом, вже у 2023 році Україна зіштовхнеться із суттєвим дефіцитом готового житла.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини