Падіння цін на нафту і лихоманка, що охопила фінансовий ринок і всю глобальну економіку загалом минулого тижня, змусили серйозно понервувати ринок девелопменту та суміжні сфери. зібрало головні події на світовому та вітчизняному ринку нерухомості за тиждень.
В Італії припинили виплати за іпотекою через коронавірус
В Італії вжили безпрецедентних заходів і встановили мораторій на виплату іпотеки. На час, поки вирує коронавірус, громадян і домогосподарства звільнили від сплати боргів.
Країну відправили на карантин. Населення просять звести до мінімуму будь-які переміщення, громадські збори, скасувати весілля, похорони і проведення різних свят.

Ритейл та індустрія гостинності вже відреагували на поширення вірусу. Продуктові магазини, як розповіли жителі Бергамо, працюють по всій країні в обмеженому режимі, практично всі бари й ресторани зачинено. Кількість закладів, які вибирають тимчасову перерву в роботі, зростає з кожним днем.
Українська комерційна нерухомість змирилася з карантином
Торгово-розважальні центри, бізнес-центри, коворкінги, стріт-ритейл в Україні ось вже два з половиною дні звикають жити у новій реальності. Кінотеатри Multiplex і «Планета Кіно» вже попередили: сеансів до 3 квітня не чекайте. «Multiplex відновить свою роботу з моменту офіційного закінчення національного карантину», — повідомив СЕО Multiplex Роман Романчук.
А співвласник «Планета Кіно» Дмитро Деркач пояснив: якщо ви купували квитки онлайн, повернути гроші можна самостійно у застосунку або в особистому кабінеті на сайті. Гроші зайдуть на картку протягом трьох днів. А оператори зв'язуватимуться з покупцями, аби супроводжувати процес повернення грошей.
ТРЦ теж готуються жити в новому режимі. Приміром, у компанії Arricano посилили увагу до питань дезінфекції та клінінгу.
Єдиної позиції щодо того, закриватися чи ні, як зізналися в особистій бесіді кілька СЕО великих торгових об'єктів, поки що немає.
Зрозуміло одне: краще перестрахуватися, аніж вскочити в халепу. Збитки будуть все одно. Відвідуваність, за прогнозами експертів ринку, просяде щонайменше на 50-70%, а втрати в грошовому еквіваленті підрахувати наразі складно.
Готелі налаштувалися простоювати до літа
Готельєри також змирилися зі своєю долею, розповіла Марина Лео, СЕО 11 Mirrors Design Hotel та мережі Senator Hotels and Apartments. У Києві все частіше відмовляються від бронювання — гості скасовують як групові тури, так і ділові поїздки.
«Якщо порівнювати початок березня з початком лютого або січня, то ми бачимо суттєве погіршення показників. Однак варто визнати, що перші два місяці традиційно не вважаються високим туристичним сезоном», — пояснила Лео.
Є надія, що активність гостей відновиться до літа. Поки бронювання на червень і наступні місяці не скасовують, навіть травень ще під питанням.
Очікується, що літо принесе гарні новини. Не дарма безліч міжнародних виставок, зокрема MIPIM, і спортивних заходів перенесли на літній сезон.