Скандальне рішення про демонтаж павільйону №19 не входило в концепцію забудови території ВДНГ «Президентським університетом», представлену громаді, а проект будівництва здійснювався без проведення архітектурного конкурсу на найкраще проектне рішення.
«На наявних презентаційних матеріалах концепції розвитку ВДНГ на 40 років від 2017 року земельна ділянка дійсно передбачена під освітній кластер, але будівля павільйону №19 на ньому є. Тобто рішення про демонтаж павільйону не входило до концепції, представленої громаді», — йдеться у заяві Архітектурної палати НСАУ.
Зазначається, що 7 лютого 2022 року дисциплінарна комісія АП НСАУ провела екстрену нараду з метою зупинити руйнацію модерністської будівлі павільйону №19 та зберегти цілісність ансамблю національного комплексу ВДНГ.
При цьому на зустріч генеральний директор НК «Експоцентр України» Євген Мушкін та архітектор проекту Віталій Молочко, з відома та дозволу яких було зруйновано пам'ятник модернізму, на зустріч не з'явилися.

Не маючи можливості поставити запитання замовнику та архітектору проекту, комісія з'ясувала таке:
- всупереч статті 6 «Архітектурні та містобудівні конкурси» закону України про архітектурну діяльність, розробка проекту будівництва здійснювалась без проведення архітектурного конкурсу на найкраще проектне рішення;
- Замовник будівництва в особі Генерального директора ПК «Експоцентр України» у публічних повідомленнях зазначив, що архітектором проекту є Віталій Молочко. Євген Мушкін також написав, що рішення про неможливість пристосування павільйону №19 для освітньої функції та необхідності його знесення аргументовано довів цей поважний архітектор. У реєстрі сертифікованих осіб пан Молочко не значиться. Отже, рішення про демонтаж будівлі приймав архітектор, який не має кваліфікаційного сертифікату;
- публічно було зазначено, що не про демонтаж, а реконструкції павільйону №19. Відповідно до ДБН «Склад та зміст проектної документації на будівництво» термін «реконструкція» означає «повне або часткове збереження елементів несучих та огороджувальних конструкцій», а не їх повне руйнування. У той же час, ми спостерігаємо фактичний демонтаж будівлі;
- проектні матеріали реконструкції чи будівництва нового об'єкта у відкритому доступі знайти не вдалося. Є лише візуалізації.
Нагадаємо, що внаслідок злочинних дій керівництва ВДНГ було порушено цілісність ансамблю ВДНГ шляхом руйнування павільйону №19. При цьому архітектурного конкурсу на будівництво «Президентського університету» не проведено.
«Ми закликаємо всіх учасників проекту припинити таку ганебну практику, терміново зупинити руйнування модерністського павільйону №19, який є невід'ємною частиною ансамблю ВДНГ, знайти найкраще проектне рішення на основі архітектурного конкурсу та професійної думки фахівців, прозоро представити проект товариству Києва». Архітектурна палата НСАУ.