Facebook Pixel

Через два роки в Президентському університеті розпочнеться навчальний процес – Кабмін

Президентський університет буде розташований в Києві на території ВДНГ

Президентський університет буде розташований в Києві на території ВДНГ

Уряд 20 серпня затвердив план заходів щодо реалізації проєкту «Президентський університет». Відповідно до плану, 1 жовтня 2023 в університеті повинен початися освітній процес. Про це повідомило Міносвіти і науки (МОН).

До кінця цього року МОН спільно з Мінекономіки повинні підготувати концепцію науково-технологічного парку зі спеціальним правовим режимом, який буде діяти при університеті.

Виконання будівельних робіт першої черги будівництва, отримання акта готовності об'єкта до експлуатації, введення в експлуатацію навчально-лабораторного корпусу та апарт-готелю для студентів і викладачів заплановано до 1 жовтня 2023 року.

Telegram Logo

Формування адміністрації університету та підготовка статутних документів відбуватимуться протягом 2022 року.

До січня 2022 потрібно сформувати перелік освітньо-наукових напрямків Президентського університету, підготувати перелік навчально-наукових лабораторій, планів їхнього оснащення і складання кошторисів.

Розробка умов залучення фахівців на посади наукових і науково-педагогічних працівників університету та правил проведення конкурсу відбуватиметься до грудня 2022 року.

Проведення конкурсу на ці посади планується до травня 2023 року.

У 2024-2025 роках продовжиться будівництво і введення в експлуатацію другої і третьої черг об'єктів навчально-лабораторного корпусу, апарт-готелю для студентів і викладачів.

Завершити будівництво об'єктів Президентського університету планується в жовтні 2025 року.

Контекст. Президент Володимир Зеленський 31 травня підписав Указ № 217/2021 «Питання проєкту «Президентський університет».

16 червня Кабмін затвердив концепцію Президентського університету. У ній говориться, що метою проєкту є створення університету, який поєднує високоякісну освіту, сучасні дослідження і інноваційну діяльність шляхом інтеграції з академічною наукою високого рівня і високотехнологічними компаніями (концепція «трикутника знань»).

В університеті планується готувати фахівців і проводити дослідження за такими напрямками:

  • інформаційні технології, кібербезпека і штучний інтелект;
  • нанотехнології;
  • аерокосмічні технології;
  • енергетичні технології;
  • біотехнології і науки про здоров'я;
  • глобалізація та міжнародні комунікації.

Коментарі

Всі новини