За скільки можна винайняти квартиру в Києві: що відбувається із цінами

Ціни на оренду квартир у Києві завмерли напередодні осені / pixabay


Ринок довгострокової оренди опинився між двох вогнів: з одного боку, дещо вищий попит на винаймання житла, як порівняти з просілими показниками навесні й на початку літа, а з іншого — побоювання щодо другої хвилі карантину та нерозуміння того, як Україна житиме восени 2020 року. The Page дізналося у професійних брокерів, чи є попит на оренду квартир у Києві, скільки коштує довгострокова оренда нерухомості в столиці та чи зростатимуть ціни восени.

Весна змінила плани, дуже швидко перекроївши ринок довгострокової оренди у столиці: у лідери вирвався заміський сегмент, стали популярними таунхауси, сіті-хауси та котеджі, а ось оренда квартир закріпила за собою статус аутсайдера фактично з березня.

Річ у тім, що карантин розігнав по домівках і офісних співробітників, і працівників підприємств, і студентів вищих навчальних закладів — усі ці люди з тих чи інших причин були змушені відмовитися від винаймання житла та виїхати назад у регіони.

За оцінками брокерів, невеликий відсоток — близько 13-15% загальної маси орендарів — переїхали у простіше житло.

«Вибирали найчастіше найдешевші однокімнатні квартири у віддалених районах до 6-6,5 тис. грн або з'їжджалися у двокімнатну-трикімнатну квартиру у складку», — пояснює Ольга Шустова, рієлтор.

Загалом, за різними оцінками брокерів, попит на оренду квартир у Києві просів на 50-70%. Однак поступово, коли карантин було знято і Україна повернулася до більш-менш стабільного ритму життя, інтерес до оренди нерухомості в столиці вже в липні показав зростання на 12-15% у сегменті однокімнатних квартир, а на двокімнатні та трикімнатні припало близько 7%.

«У багатьох жевріє надія, що до осені попит підштовхне і ціни вгору, і ринок загалом оживе: повернуться люди, почнеться навчання, офісне життя. Власники, з якими я спілкуюся, чекають на подорожчання орендної ставки хоча б на 5-7% від нинішнього рівня», — ділиться брокер Інга Вишневська.

Однак, судячи з усього, їхні плани може зруйнувати хитка ситуація з коронавірусом. Поки що дуже складно прогнозувати, чи буде офісний графік колишнім і чи не перейдуть навчальні заклади на дистанційний формат. Ба більше, зростання орендних ставок стримує низька зацікавленість орендарів у лотах і падіння купівельних можливостей.

Наразі винайняти довгостроково 1-кімнатну квартиру в Києві можна в середньому за 8-10 тис. грн у навколоцентральних районах. Це буде невелика площа 30-35 кв. м з косметичним ремонтом у старому житловому фонді та набором основної побутової техніки. У віддалених масивах на кшталт Виноградаря або Дарниці можна знайти лоти й за 6-7 тис. грн. Щоправда, у панельних будинках і з присмаком радянської ностальгії в облаштуванні квартири.

Довгострокова оренда 2-кімнатної квартири в Києві обійдеться від 12-14 тис. грн, а за трикімнатну зазвичай просять від 14 тис. грн.

«Щоб залучити орендаря, власникам доводиться наступати на горло своєму «списку бажань» у прямому сенсі цього слова: дисконт на 10-15% від заявленої суми, готовність не брати плату за останній місяць або розбити цей платіж на кілька траншів у рази підвищують шанси знайти квартиронаймача», — розповідає Шустова.

Фахівці з оренди нерухомості поки стримані у своїх прогнозах щодо ситуації восени. Вони не вірять у падіння орендних ставок на 20%, але й щодо їхнього зростання дуже сумніваються. Найбільше ставок на те, що в разі якщо нас знову не закриють на карантин, ситуація залишиться на колишньому рівні. А це означає велику кількість лотів, брак орендарів і можливість торгуватися за квартиру своєї мрії.

Читати на The Page