Facebook Pixel

Зеленський підписав укази про введення санкцій проти організаторів псевдовиборів у Криму та мережі Mere

Зеленський підписав укази щодо запровадження санкцій. Фото: president.gov.ua

Зеленський підписав укази щодо запровадження санкцій. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав укази про запровадження санкцій проти фізичних і юросіб, причетних до організації голосування на виборах до Держдуми РФ та порушення прав людини на території тимчасово окупованого Криму, а також — проти керівників російської мережі супермаркетів Mere. Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Зеленський впровадив рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО) від 15 жовтня. До указів додали списки фізичних (141) та юридичних (49) осіб, проти яких ввели санкції.

Зокрема, указом №556/2021 вводяться трирічні санкції проти 9 фізосіб, котрі внесені до списку санкцій США і ЄС за проведення незаконних виборів в окупованому Криму. Указ №557/2021 передбачає запровадження санкцій на 10 років проти 121 громадянина України, які були членами територіальних виборчих комісій та «контрольно-ревізійної служби при виборчій комісії Республіки Крим».

Telegram Logo

Указом №556/2021 ввели санкції проти 42 зареєстрованих у РФ юридичних осіб. Також вводяться санкції (указ №558/2021) на три роки проти п'ятьох громадян РФ, які працювали над виведенням на український ринок російської мережі супермаркетів Mere.

Указ №559/2021 передбачає запровадження трирічних санкцій проти шістьох співробітників правоохоронних органів РФ. Четверо з них, крім російського, мають і українське громадянство. Також цим указом ввели санкції проти федеральної казенної установи «Слідчий ізолятор №1 Управління Федеральної служби виконання покарань у Республіці Крим та м. Севастополі».

Контекст. Рада національної безпеки й оборони запровадила обмежувальні санкції проти 237 людей, які брали участь в організації виборів російської Держдуми на території окупованих Криму і Донбасу. Також РНБО запровадила обмежувальні санкції до російської мережі магазинів MERE – відтепер вона не може працювати в Україні.

Коментарі

Всі новини