Facebook Pixel

Кандидатство України в ЄС та провалена війна Путіна: дайджест західних ЗМІ

17 червня західні ЗМІ писали про те, що Єврокомісія рекомендувала ЄС надати Україні статус кандидата до вступу у блок, а також те, чи отримає Україна справжній статус кандидата та як на це відреагує кремль.

Тим часом британська розвідка констатує, що на стратегічному рівні росія вже програла війну.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ за пʼятницю, 17 червня, та останній тиждень.


Шанс стати кандидатом до вступу у ЄС

Фото: twitter.com/vonderleyen

Фото: twitter.com/vonderleyen

Єврокомісія 17 червня затвердила пропозицію для України стати кандидатом на членство в ЄС.

Як повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, комісія ухвалила таке рішення, врахувавши, що Київ ще має провести низку важливих реформ.

Quote«Україна чітко продемонструвала прагнення жити за європейськими цінностями та стандартами», — підкреслила вона.

Пізніше політикиня також закріпила твіт, у якому зазначила:

Quote«Українці готові вмирати за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами європейською мрією».

Наразі це перший крок на довгому шляху до членства України, адже рекомендацію Єврокомісії ще мають обговорити наступного тижня у Брюсселі лідери 27 країн-членів ЄС, пише Sky News. Для того, щоб Україна набула офіційного статусу кандидата, його мають погодити усі 27 країн.

Синьо-жовтий одяг та очікування від України

Фото: twitter.com/vonderleyen

Фото: twitter.com/vonderleyen

Подальші кроки для реального вступу України до ЄС можуть зайняти більше 10 років, пише The New York Times.

Такий же статус Єврокомісія рекомендувала надати Молдові, але не для Грузії. Видання також називає знаковим візит лідерів Франції, Німеччині, Італії та Румунії, про який раніше вже писав The Page.

Видання також пише, що Урсула фон дер Ляєн відкрила п’ятничне засідання єврокомісарів у Брюсселі у блакитній сорочці та жовтому піджаку національних кольорів України.

Комісія наголосила, що статуси кандидатів України та Молдови пов’язані з капітальним переглядом верховенства права, правосуддя та боротьби з корупцією.

Заходи, яких Україна ще має вжити для отримання членства, включають посилення боротьби з корупцією та олігархами, законодавство про відбір суддів до вищого суду країни, захист прав меншин та новий закон про ЗМІ.

Також серйозне занепокоєння у європейців викликають проблеми країни з ендемічною корупцією, а також усі інші невдачі, з якими Україна зіткнеться після війни.

Сумніви всередині ЄС та реакція Зе

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Наразі, за даними NYT, країни-члени ЄС розділені між тими, хто вважає, що хоча Україна технічно не готова розпочати масштабні зміни, необхідні для приєднання до Блоку 27, але їй все одно слід надати статус кандидата як значущий жест підтримки в її захисті від росії.

Інші країни воліли б, щоб обіцянку, але із застереженнями та критеріями, які необхідно виконати на цьому шляху.

Зі свого боку, президент України Володимир Зеленський привітав крок комісії:

Quote«Це перший крок на шляху до членства в ЄС, який вже напевно наблизить нашу перемогу», — підкреслив український лідер та додав, що очікує також позитивного рішення лідерів ЄС наступного тижня.

Видання також зазначає, що питання надання Україні статусу кандидата — не лише у готовності Києва, але й у тому, чи готовий сам блок до подальшого розширення.

Quote«Блок відійшов від своєї початкової концепції вільної торгівлі, щоб стати більш геополітичним утворенням, але цей процес був незавершеним, а іноді й драматичним», — пише NYT.

Вихід з ЄС Великої Британії мав особливе значення, не в останню чергу тому, що це стало першим випадком скорочення блоку. Також мало значення те, що Лондон був найбільшим прихильником ЄС, і травма від Brexit відіграє роль у роздумах щодо розширення.

Ще одне питання, про яке ми також уже писали, полягає у очікуванні Західних Балкан, зокрема Албанії та Північної Македонії, вступу до ЄС.

Росія вже стратегічно програла війну

Колаж фото з Getty Images

Колаж фото з Getty Images

Росія вже «стратегічно програла» війну в Україні та тепер є «більш ослабленою силою», вважає голова збройних сил Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін, пише The Guardian.

За його словами, кремль зазнає великих втрат, у нього закінчуються війська та передові ракети, і шансів захопити Україну в москви немає.

Quote«Це страшна помилка з боку росії. росія ніколи не візьме під свій контроль Україну», — сказав Радакін.

Він додав, що президент росії Володимир Путін втратив 25% сухопутної потужності кремля, досягши лише «крихітних» успіхів.

При посиленні НАТО за допомогою Фінляндії та Швеції росія стане ще більш ослабленою.

Водночас Радакін визнав, що Путін може добитися тактичних успіхів найближчими тижнями, але в нього закінчуються війська та високотехнологічні ракети.

Quote«Президент Путін використав близько 25% сил своєї армії, щоб отримати крихітну частину території та 50 тис. людей убитими чи пораненими. росія зазнає невдачі», — підкреслив він.

Заяви Радакіна перегукуються зі звітами британської розвідки, в останньому з яких йдеться, що деякі російські батальйонні тактичні групи, які зазвичай складаються з 600–800 осіб, змогли зібрати лише 30 солдатів.

Quote«У порівнянні з первісним планом росії жодної зі стратегічних цілей не було досягнуто. Для того, щоб москва досягла якогось успіху, знадобляться постійні величезні інвестиції в робочу силу та обладнання, і, ймовірно, знадобиться значний час», — йдеться у звіті.

Чи роздратує Путіна вступ України до ЄС

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

CNN тим часом аналізує, чому заявка України на вступ до ЄС може роздратувати Володимира Путіна.

Видання нагадує, що Майдан наприкінці 2013 року спалахнув саме після того, як колишній президент Віктор Янукович виступив проти європейської перспективи України. Після цього росія анексувала Крим та вторглася на Донбас.

Аналізуючи, як може відреагувати росія, видання нагадує, що раніше Москва заявляла, що вступ України до ЄС буде рівнозначним вступу до НАТО. Тому той факт, що Київ буде тепло прийнятий інститутом, настільки пов'язаним із Заходом, безперечно, буде розцінений Путіним як акт агресії.


Замість післямови. Україна отримала перший позитивний сигнал щодо вступу до ЄС, але це ще не кунцеве рішення. Тепер питання в тому, чи погодять кандидатство Києва всі 27 країн-членів.

Але в будь-якому разі, Європа готова показати Путіну, що робить зусилля для євроінтеграційного просування України, яка вже давно відмовилася від «розвороту» в російський бік, тим більше після всіх звірств, вчинених окупантами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉