Facebook Pixel

Макрон придумав «нову європейську спільноту» замість швидкого вступу України в ЄС


Президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити новий тип «політичної європейської спільноти» замість прискорення вступу Україні в ЄС.

Такий союз дозволить країнам, які не входять до ЄС, включаючи Україну та Великобританію, приєднатися до «основних європейських цінностей», пише Reuters.

Виступаючи в Європейському парламенті в Страсбурзі, Макрон назвав своє переобрання минулого місяця сигналом про те, що французи хочуть більше Європи.

Але він чітко дав зрозуміти, що бажання України приєднатися до блоку триватиме кілька років, і в результаті треба дати деяку надію у короткостроковій перспективі.

Quote«Україна завдяки своїй боротьбі та своїй мужності вже стала в наших серцях членом нашої Європи, нашої сім'ї, нашого союзу», — сказав Макрон.

За його словами, навіть якщо надати Україні статус кандидата завтра, мпроцес, який дозволить їй приєднатися, насправді триватиме кілька років чи навіть кілька десятиліть.

Замість того, щоб дозволити країнам приєднатися швидше, Макрон запропонував створити паралельну структуру, яка підійшла б країнам, які прагнуть доєднатися до блоку, або як Великобританію, навпаки, вийшли з союзу.

За його словами, ця нова «європейська політична спільнота» буде відкрита для демократичних європейських країн, які дотримуються своїх основних цінностей у таких напрямках, як:

  • політичне співробітництво;
  • безпека;
  • співпраця в галузі енергетики;
  • співпрація у сфері транспорту;
  • співпраця щодо інвестицій в інфраструктуру;
  • переміщення людей.
Quote«Приєднання до спільноти не обов'язково визначить майбутнє членство в ЄС, — каже Макрон. — І вона не буде закритою для тих, хто вийшов з неї».

Контекст.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉