Facebook Pixel

«Ми підтримуватимемо Україну настільки, наскільки це можливо», – президент Євроради

Президент Європейської ради Шарль Мішель вважає, що донорська конференція, яка відбудеться 5 травня у Варшаві, стане відправною точкою для європейського «плану Маршалла» для України. Про це він сказав в інтерв'ю агенції «Інтерфакс-Україна».

«Ця конференція має бути, на мою думку, відправною точкою для якогось «європейського плану Маршалла» для України. Ми маємо направити потужний сигнал щодо того, що підтримуватимемо Україну настільки, наскільки це можливо», — сказав він.

«Далекоглядні лідери сьогодні мають подати сигнал, що ми будемо мужніми, будемо твердими, щоб підтримати Україну не тільки промовами. Потрібні рішення, потрібні гроші, нам потрібна сильна координація, нам потрібна політична воля», – додав Мішель.

Він нагадав, що ідея трастового фонду була висловлена президентом Володимиром Зеленським кілька тижнів тому.

Мішель назвав три пріоритети, які він бачить для використання трастового фонду:

  • гуманітарна допомога;
  • ліквідність. «Важливо якнайбільше допомогти Україні з бюджетною підтримкою, грантами та кредитами. Трастовий фонд може бути корисним і для того, щоб дати сильний сигнал впевненості, довіри й надати можливість уряду, владі керувати країною в короткостроковій і середньостроковій перспективі»;
  • відновлення країни.

На думку Мішеля, трастовий фонд має бути активований «швидше».

Говорячи про відновлення України, Мішель зазначив, що «мета – побудувати сучасну, квітучу, спрямовану в майбутнє Україну. Це означає, наприклад, що інфраструктуру важливо відновлювати відповідно до потреб майбутнього з огляду на зміну клімату, цифрову трансформацію світу та проблеми, з якими ми стикаємося у ЄС і з якими стикається весь світ».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉