Facebook Pixel

Шольц виступив проти швидкого вступу України в ЄС, але хоче скинутися на її відбудову

Німеччина закликала Євросоюз розпочати підготовку до відновлення України, але вважає несправедливим швидке приєднання Києва до блоку.

Необхідно створити спільний фонд солідарності, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, пише CNN.

Quote«Відбудова зруйнованої інфраструктури та відновлення української економіки коштуватимуть мільярди», — зазначив канцлер, виступаючи перед німецьким парламентом.

Тому ЄС має вже зараз почати закладати основу для фонду солідарності, що фінансується за рахунок внесків країн-членів та партнерів блоку, вважає Шольц.

Водночас він сказав, що заявку України на вступ до ЄС не можна прискорити, незважаючи на російське вторгнення.

Європарламент, нагадаємо, рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Quote«На шляху до ЄС немає коротких шляхів», — сказав Шольц, додавши, що блок повинен знайти «швидкий та прагматичний» спосіб допомогти Києву.

Виняток для України був б несправедливим по відношенню до шести західнобалканських країн — Чорногорії, Сербії, Албанії, Північної Македонії, Боснії та Герцеговини та Косово, які також претендують на членство в блоці, каже канцлер Німеччини.

Їхня інтеграція в ЄС також становить стратегічний інтерес з огляду на вплив зовнішніх сил у регіоні, включаючи росію, додав він.

Раніше в Угорщині заявили, що не блокуватимуть вступ України до НАТО та Євросоюзу.

Водночас голова МЗС Дмитро Кулєба підкреслив, що, якщо Україна не отримає статусу кандидата на вступ у ЄС, це означатиме, що Київ хочуть обдурити.


Контекст.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉