Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Єврокомісія затвердила План відбудови України та запропонувала макрофінансову допомогу на 9 млрд євро

ЄК затвердила План відбудови й запропонувала 9 млрд євро. Фото: Ibrahim Boran/Unsplash

ЄК затвердила План відбудови й запропонувала 9 млрд євро. Фото: Ibrahim Boran/Unsplash

Європейська комісія затвердила План відбудови України та запропонувала Україні нову макрофінансову допомогу в сумі до 9 млрд євро. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Quote«Головне в цьому плані не гроші. Головне — це офіційно оформлений меседж, що ЄС стане ключовим гравцем у майбутній відбудові України. Ми разом не просто відновлюватимемо те, що зруйнували росіяни, а разом будуватимемо Нову Україну. За новими європейськими правилами», — наголосив прем’єр.

Він зазначив, що Європейський Союз спиратиметься на план, який розробляє наша Нацрада з питань повоєнного відновлення. Україна буде «власницею» процесу, але для максимальної прозорості та ефективності буде залучено європейських партнерів.

Спільний план, за словами Шмигаля, спиратиметься на 4 стовпи:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • відбудова всієї інфраструктури за найновішими стандартами європейської політики;
  • модернізація української держави та її інституцій;
  • максимальна інтеграція України з ЄС у всіх сферах і напрямках;
  • економічна трансформація, зокрема, нові можливості для українського бізнесу.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що це має бути план, розрахований на майбутнє, який цілком відображатиме потреби, визначені Україною.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«План стосуватиметься ключових реформ у таких сферах, як-от боротьба з корупцією, адміністративна спроможність, верховенство права та незалежність судової влади. І це має бути міцно закріплено в «зеленому» та цифровому переході й фундаментальних європейських цінностях», — сказала вона.

Президент Володимир Зеленський подякував ЄС за підтримку:

Quote«Вдячний за оголошений сьогодні Урсулою фон дер Ляєн пакет підтримки України. Він містить нову програму макрофінансової допомоги в сумі 9 млрд євро і Платформу відновлення України. Така підтримка допоможе Україні перемогти у війні, подолати наслідки агресії РФ та прискорити рух до членства в ЄС», — написав він на своїй сторінці у Twitter.

Коментарі

Всі новини