Європейський Союз зацікавлений у розширенні співробітництва з Україною у сфері виробництва та транспортування водню, а також інтеграції у водневий ринок ЄС.
Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
«ЄС зацікавлений у розширенні співпраці з Україною в цьому напрямку та в інтеграції України у водневий ринок ЄС, який на сьогодні розвивається. Це потребуватиме обговорення подальшої трансформації українського енергетичного сектору, запровадження єдиних правил і стандартів, а також умов інвестування», — розповідає посол.
Виробництво «зеленого» водню поки що дуже енергоємне, тому його реалізація має бути орієнтована в сектори, де він найнеобхідніший. Це потребує, зокрема, наявності достатніх обсягів відновлюваної енергії. Тому розвиток ВДЕ в країнах, зацікавлених у виробництві водню, є пріоритетним.

«Водень Європи» (Hydrogen Europe), Європейська промислова асоціація водневих технологій, оцінює, що в 2030 році Україна зможе забезпечити значні обсяги виробництва аміаку (виробленого за допомогою водню), а також водню, виробленого за допомогою відновлюваної електроенергії, який потім можна буде експортувати трубопроводами до ЄС. Ще потрібно зробити багато роботи, і ЄС може допомогти в сприянні транспортуванню водню на свої ринки», — додав Маасікас.
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження разом із Міністерством енергетики розробляє проєкт Стратегії розвитку водневої енергетики України. Воднева стратегія передбачає три ключові елементи: виробництво, транспортування та зберігання водню. Згідно з експертними рекомендаціями, впровадження стратегії проходитиме в три етапи: 2021 — 2025 роки, 2025 – 2030 роки та після 2030 року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також