Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄК підтримала надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, тепер справа за країнами-членами Союзу

Єврокомісія ухвалила рекомендацію надати Україні статус кандидата у члени ЄС. Фото: Twitter / Урсула он дер Ляєн

Єврокомісія ухвалила рекомендацію надати Україні статус кандидата у члени ЄС. Фото: Twitter / Урсула он дер Ляєн

Єврокомісія 17 червня 2022 року офіційно дала старт процесу отримання Україною майбутнього членства в Європейському Союзі. Як повідомила на пресконференції президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн, фінальний вердикт винесуть країни-члени блоку 23 — 24 червня.

Quote«Ми рекомендуємо надати Україні статус кандидата, розуміючи, що країна проведе низку важливих реформ. Україна чітко продемонструвала прагнення жити згідно з європейськими цінностями та стандартами. І розпочала перед війною шлях до ЄС», — наголосила вона.

Фон дер Ляєн також заявила, що «українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами у європейській мрії».

За оцінкою ЄК, в Україні вже впроваджено приблизно 70% правил, норм і стандартів ЄС. Фон дер Ляєн додала, що попереду на нашу країну ще чекає багато роботи з «верховенством права, олігархами, боротьбою з корупцією та основними правами».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак перерахував кроки, які має зробити Україна ще до старту переговорів про членство в ЄС. З-поміж них — реформування Конституційного суду та всієї правоохоронної галузі, потужніша боротьба з корупцією, приведення законів про боротьбу з відмиванням коштів до стандартів FATF тощо.

Quote«Наше завдання — зробити все максимально швидко. Працюємо. Україна буде у ЄС», — наголосив він.

Президент Володимир Зеленський подякував Єврокомісії за рекомендацію надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Окрім того, Молдова також отримала рекомендацію для отримання статусу кандидата на членство у ЄС. А от Грузії цього разу не пощастило.

Quote«Тепер Грузія має політично об'єднатися, щоб скласти чіткий шлях структурних реформ. Тому ми рекомендуємо надати європейську перспективу Грузії, але повернутися й оцінити, наскільки вона відповідає низці умов, перш ніж надати їй статус кандидата», — пояснила президентка ЄК.

Контекст. Остаточне рішення щодо надання статусу кандидата має бути ухвалено всіма 27 державами-членами ЄС. Сама процедура членства є процесом, що передбачає виконання складного набору кроків і умов, який може тривати кілька років. Хорватія була останньою країною, що приєдналася до ЄС, і процес її вступу тривав 10 років. Зараз три країни Західних Балкан очікують на вступ до ЄС уже понад 10 років.

Коментарі

Всі новини