Єврокомісія 17 червня 2022 року офіційно дала старт процесу отримання Україною майбутнього членства в Європейському Союзі. Як повідомила на пресконференції президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн, фінальний вердикт винесуть країни-члени блоку 23 — 24 червня.
«Ми рекомендуємо надати Україні статус кандидата, розуміючи, що країна проведе низку важливих реформ. Україна чітко продемонструвала прагнення жити згідно з європейськими цінностями та стандартами. І розпочала перед війною шлях до ЄС», — наголосила вона.
Фон дер Ляєн також заявила, що «українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами у європейській мрії».
За оцінкою ЄК, в Україні вже впроваджено приблизно 70% правил, норм і стандартів ЄС. Фон дер Ляєн додала, що попереду на нашу країну ще чекає багато роботи з «верховенством права, олігархами, боротьбою з корупцією та основними правами».
Очільник Офісу президента Андрій Єрмак перерахував кроки, які має зробити Україна ще до старту переговорів про членство в ЄС. З-поміж них — реформування Конституційного суду та всієї правоохоронної галузі, потужніша боротьба з корупцією, приведення законів про боротьбу з відмиванням коштів до стандартів FATF тощо.
«Наше завдання — зробити все максимально швидко. Працюємо. Україна буде у ЄС», — наголосив він.
Президент Володимир Зеленський подякував Єврокомісії за рекомендацію надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.
Окрім того, Молдова також отримала рекомендацію для отримання статусу кандидата на членство у ЄС. А от Грузії цього разу не пощастило.
«Тепер Грузія має політично об'єднатися, щоб скласти чіткий шлях структурних реформ. Тому ми рекомендуємо надати європейську перспективу Грузії, але повернутися й оцінити, наскільки вона відповідає низці умов, перш ніж надати їй статус кандидата», — пояснила президентка ЄК.
Контекст. Остаточне рішення щодо надання статусу кандидата має бути ухвалено всіма 27 державами-членами ЄС. Сама процедура членства є процесом, що передбачає виконання складного набору кроків і умов, який може тривати кілька років. Хорватія була останньою країною, що приєдналася до ЄС, і процес її вступу тривав 10 років. Зараз три країни Західних Балкан очікують на вступ до ЄС уже понад 10 років.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!