Нещодавно голова РДК питав хлопців із Третьої штурмової на їхньому заході «Двіж», чи підтримують вони вербування до РДК, наприклад, вагнерів. Штурмовики всі були за. До цього корпус вербував насамперед росіян з рф, України та закордону.
Начштабу РДК Фортуна в інтерв'ю пояснив, як працює набір в РДК. За його словами, принцип набору до корпусу ніколи не змінювався – людина має бути добровольцем.
Як РДК набирає до себе вагнерів та інших росіян
«Ми набираємо до своїх лав добровольців, виключно добровольців, які йдуть з ідеологічних спонукань, які готові боротися з кремлівським режимом. Питання якої ці люди статі, віросповідання, політичного забарвлення – вторинне», – каже Фортуна.
На його думку, з точки зору пересічного глядача, будь-який військовополонений – це людина, яку на фронті взяли в полон після ведення бою. Але це не так.
«Є величезна кількість людей, які військовополоненими є лише формально. Є люди, які перейшли на бік України. Тобто вони здалися в полон, але прийшли за програмою «Хочу жити». Є люди, які заздалегідь ішли на фронт, щоб не просто здатися, а переконати, зокрема, людей, які потім перейшли на бік України, здатися в полон», – пояснює ситуацію з полоненими Фортуна.
Коли РДК спробує зайняти одну область рф, війна в Україні на цивілізаційному рівні, хто такий Фортуна
Фортуна вказує, що у них є така людина – це Данило Алфьоров. До того ж є люди з числа ПВК «Вагнер», які ніколи не брали участі в бойових діях на території України.
«Але ми спілкуємося з полоненими не тому, що у нас там якийсь недобір, що до нас іде мало людей. У нас величезна кількість заявок від людей, які раніше не служили в МО рф. На сьогоднішній день заявок сотні. Коли ми починаємо з'ясовувати, чи готова справді людина приїхати і взяти в руки зброю — сотні перетворюються на десятки»
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві
Штучний інтелект під мікроскопом: чому прозорість і зрозумілість стають новими бізнес-імперативами
«Вчасно.Кращі» — відзнака компаній, що впевнено рухаються до цифрового майбутнього