Війна в Україні 6 травня: евакуація в Маріуполі та російський фрегат. Фото: колаж The Page
В Україні триває 73-й день війни проти російських окупантів. 6 травня 2022 року відбулася евакуація мирного населення з Маріуполя, українська армія влучила у черговий російський фрегат, водночас стало відомо, що окупанти змушують українців приймати громадянство псевдореспублік. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад два місяці бореться за своє право на існування.
Головні новини про війну на 6 травня:
- Депортованих українців змушують приймати громадянство псевдо республік так званих «Л/ДНР», в разі відмови обіцяють репресії. Про це повідомляє Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України у своєму Telegram-каналі. В тимчасово окупованому місті Сорокіне (Луганська область) оформлюють паспорти так зв. «ЛНР» українським громадянам, переміщеним із нещодавно захоплених територій. Люди позбавлені домівок, майна і грошей. Тож вимушені погоджуватись на ці умови, адже тільки так можливо отримати виплати в рублях, продуктові набори та медичну допомогу.
- Вибух із подальшою пожежею стався на борту російського фрегата проєкту 11356Р типу «Буревісник» поблизу острова Зміїний. Імовірно, це фрегат «Адмірал Макаров». За попередньою інформацією, корабель був уражений українським протикорабельним комплексом «Нептун».
- Близько 500 громадян Маріуполя вдалося вивести в ході чергового етапу евакуації за участю ООН та «Червоного хреста», повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Водночас російські війська під час дії режиму припинення вогню обстріляли з ПТРК евакуаційний автомобіль, який прямував територією заводу «Азовсталь» (Маріуполь Донецької обл.), повідомляє полк «Азов». В «Азові» зазначають, що російська сторона продовжує порушувати всі домовленості і не дотримуватися гарантій безпеки при евакуації цивільного населення.
Головні новини про політику на 6 травня
- Естонія з початку військової операції відправила Україні озброєння та боєприпаси на загальну суму 230 млн євро, повідомив директор Державного центру оборонних інвестицій Магнус-Валдемар Саар (Magnus-Valdemar Saar) на пресконференції. Серед них він назвав велику кількість систем озброєння та боєприпасів, у тому числі міномети, протитанкові гранатомети та керовані протитанкові системи, а також різне допоміжне спорядження та зазначив, що вся згадана допомога вже доставлена до України.
- На початку червня під егідою GLOBSEC у Словаччині пройде конференція на підтримку України, повідомив президент організації Роберт Вааш (Róbert Vass), повідомляє сайт Верховної Ради у п'ятницю. Міжнародна група європарламентаріїв, створена під егідою GLOBSEC, прибула до Києва, щоб підтримати Україну у її боротьбі за суверенітет та незалежність. Делегація європарламентаріїв разом із народними депутатами України відвідали зруйновані російськими нацистами Бучу та Бородянку у Київській області.
- Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс та міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс перебувають з візитом у Києві. «Відвідую Київ з латвійським та естонською колегами. Цього разу ми також говоримо про відновлення, відновлення та статус кандидата в ЄС для України. Квітучий Київ нагадує про те, що країна готова до світлого майбутнього», — написав Ландсбергіс у Twitter у п'ятницю.
Головні новини про економіку на 6 травня
- Україна в ході посівної-2022 засіяла основними сільгосп культурами 7,1 млн га земель, що становить 49,3% від запланованих на поточний сезон 14,4 млн га, у тому числі за тиждень (28 квітня – 5 травня),71 млн га, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства у п'ятницю. Наразі сільгосппідприємства завершили перше підживлення озимих культур азотними мінеральними добривами.
- Другий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні в сумі 600 млн євро нададуть у травні, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль та допустив відкриття наступної програми допомоги у червні. «Європейський Союз, Європейська Комісія була однією з перших інституцій, яка миттєво відреагувала та надала Україні макрофінансову допомогу. Зараз ми говоримо про надання другого траншу буквально вже у травні, і, можливо, відкриття нового траншу підтримки України ще у червні», — сказав Шмигаль на брифінгу за результатами робочого візиту до Польщі.
- Україна веде переговори з міжнародними партнерами щодо виділення державному бюджету країни близько $11 млрд, із них отримано близько $5 млрд. Про це повідомив голова Міністерства фінансів Сергій Марченко під час брифінгу у Львівському междіацентрі, передає «Інтерфакс-Україна». За його словами, ключовими партнерами України залишаються США, Канада, Великобританія та ЄС.
Головні новини про бізнес на 6 травня
- Google виділить $10 млн на боротьбу з фейками про війну в Україні. Компанія вже надала Україні $55 млн допомоги. Про це Метью Бріттін, керівник підрозділу Google в регіоні Європа, Близький Схід і Африка, сказав на Конференції донорів для допомоги Україні у Варшаві.
- Після двомісячної перерви, пов'язаної з вторгненням Росії, в Україні зараз відновили будівельні роботи вже понад 400 житлових комплексів. 65 з них в Києві, ще 45 в Одесі. Відновили будівництво також в Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі, Кременчуці, Черкасах, Умані. У західних областях зараз зводиться 245 ЖК.
- Американська компанія Google заборонила користувачам та розробникам із Росії завантажувати та оновлювати платні програми в Google Play, передає 9to5google. Зазначається, що розробники можуть розміщувати в Google Play нові безкоштовні програми, а також оновлювати наявні. Проте викладати платні вже не вдасться у зв'язку із дотриманням компанією санкцій. Вже оплачені підписки будуть дійсні до кінця зазначеного у додатку періоду, після – будуть скасовані. Те саме стосується і безкоштовного пробного періоду.