Facebook Pixel

Чому не вдався контрнаступ та чи тисне на нас Захід: головні тези інтерв'ю Володимира Зеленського

Що сказав Володимир Зеленський про контрнаступ і вибори в Україні? Фото: ОП

Що сказав Володимир Зеленський про контрнаступ і вибори в Україні? Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю Associated Press 1 грудня, де прокоментував ситуацію на полі бою та в міжнародній політиці.

Президент заявив, що з початком зими Україна перейшла в «нову фазу війни». Мороз і відсутність рослинності ускладнюють ведення бойових дій, а росія поновлює атаки на українську енергетичну інфраструктуру.

The Page наводить головні тези з інтерв’ю голови держави.

Чому результати контрнаступу не такі, як очікувалось

Quote«Дивіться, ми не відступаємо — я задоволений. Ми воюємо з другою армією світу — я задоволений. Ми втрачаємо людей — я не задоволений. Ми отримали не всю зброю, яку хотіли, — я не можу бути задоволеним, але я також не можу занадто скаржитися», — прокоментував президент.

Головною проблемою для успішного контрнаступу, на думку президента, є недостатність сил, щоб швидше досягти бажаних результатів. «Але це не означає, що ми повинні опустити руки, що ми повинні здатися».

Зеленський визнав, що Україна не досягла бажаних результатів на полі бою, зокрема через недостатню кількість наданої західними партнерами зброї. Втім, ЗСУ залишаються «впевненими у своїх діях». Він також відзначив результативні удари по Чорноморському флоту росії та силах окупантів у Криму, а також успішну роботу тимчасового зернового коридору.

Міжнародна допомога зменшилася після початку війни в Ізраїлі

Володимир Зеленський під час наради щодо потреби фортифікації України 30 листопада 2023 року. Фото: ОП

Володимир Зеленський під час наради щодо потреби фортифікації України 30 листопада 2023 року. Фото: ОП

Зеленський висловив побоювання, що війна Ізраїлю та ХАМАС загрожує затьмарити конфлікт в Україні, поставивши під загрозу потік західної військової допомоги Києву.

Quote«Ми вже бачимо наслідки відвертання (уваги) міжнародної спільноти через трагедію на Близькому Сході. Тільки сліпий цього не визнає», — сказав він.

Президент запевнив, що Україна бореться за «кожну крихту уваги» партнерів, хоча це стає дедалі складнішим із наближенням виборів у США. Він наголосив, що, допомагаючи Україні, американці запобігають нападу росії на країни НАТО, який змусив би війська США брати безпосередню участь у війні.

Україна хоче сама виготовляти американську зброю

За словами Зеленського, під час останньої зустрічі з президентом США Джо Байденом, членами Конгресу та іншими високопосадовцями він просив їх дати Україні дешеві кредити та ліцензії на виробництво американської зброї. На думку українського лідера, нарощування потужності ВПК може допомогти переломити хід війни.

Quote«Дайте нам ці можливості, і ми побудуємо. Яких би зусиль і часу це не потребувало, ми це зробимо, і зробимо дуже швидко».

Міжнародний тиск партнерів і питання виборів під час війни

Зеленський заявив, що не відчуває тиску з боку союзників щодо укладення мирної угоди з росією, хоча окремі голоси про це говорять. Україна прагне залучити якомога більше країн до дипломатичної ізоляції росії та підтримки української формули миру.

Також він каже, що готовий провести вибори під час війни, проте більшість українців вважають це «небезпечним і безглуздим». Водночас президент не збирається полишати посаду, хоча робота лідера воюючої країни надзвичайно важка.

Quote«Це було б дуже несправедливо, неправильно і безперечно демотивуюче», — зазначив Зеленський.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉