Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 24 — 30 травня

Рейтинг Володимира Зеленського 24-30 травня. Інфографіка: The Page

Рейтинг Володимира Зеленського 24-30 травня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • запуск Центрів вакцинації в Києві, Одесі та Львові;
  • припинення авіасполучення з Білоруссю та закриття повітряного простору України для РБ;
  • збільшення розміру державної допомоги на дітей;
  • зростання цін на проїзд у громадському транспорті Києва;
  • зниження порогу податку на авто до 1,2 млн грн.

Хто і як впливав на рейтинг президента з 24 до 30 травня

Віктор Ляшко
Позитивно
Віктор Ляшко
міністр охорони здоров'я України

У трьох містах України, а саме в Києві, Львові та Одесі, запустили перші Центри вакцинації населення, де у вихідні дні вакцинуватимуть усіх громадян, які попередньо зареєструвалися через застосунок «Дія».

Так, Київський центр вакцинації розгорнули на базі Міжнародного виставкового центру. За вихідні там вакцинували 3 467 осіб китайським препаратом CoronaVac. У Львові Центр розмістився на базі стадіону «Арена-Львів» — за дві доби там вакцинували 1 041 людину, а в Одесі — на базі стадіону Національного університету «Одеська юридична академія».

The Page
Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, оскільки отримати безоплатну вакцину проти коронавірусу зможуть більше українців, і кількість щепленого населення збільшиться. Це істотно зменшить вірогідність інфікування й важкого перебігу хвороби і зрештою допоможе скасувати карантин у країні, який погано впливає на бізнес і економіку, а також впоратися з пандемією загалом.

Олександр Кубраков
Позитивно
Олександр Кубраков
міністр інфраструктури

Після скандалу з примусовою посадкою літака Ryanair у Білорусі та затриманням журналіста Романа Протасевича Україна ввела санкції проти цієї країни. Йдеться про те, що наша держава припинила авіасполучення з Білоруссю, заборонила українським авіакомпаніям і літакам виконувати польоти в повітряному просторі сусідньої країни й повністю закрила авіапростір України для білоруських авіакомпаній.

У такий спосіб Україна доєдналася до безлічі санкцій, які почали вводити проти РБ європейські країни, котрі назвали захоплення літака «актом державного тероризму». Зокрема, вони відмовилися літати над Білоруссю, а Європейський Союз захотів відрізати країну від основних джерел доходу — експорту калієвих добрив і транзиту нафтопродуктів — і навіть підготував план фінансової підтримки Білорусі на 3 млрд євро в разі, якщо країна рухатиметься в бік демократії.

У РБ заявили, що «вражені відверто войовничими заявами» європейських країн, а дії України назвали абсурдом. Пізніше країна ввела обмеження на імпорт українських товарів.

The Page
Коментар The Page

Попри те що введення «авіасанкцій» проти Білорусі може спричинити подорожчання вартості перельотів до Росії та незручності для пасажирів, адже добиратися туди доведеться обхідними шляхами, а також збитки для аеропортів, рішення позитивно вплине на рейтинг президента Володимира Зеленського. Це пов'язано з тим, що з огляду на дії влади Білорусі щодо рейсу Ryanair пасажири та авіація в Україні загалом будуть у безпеці. За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, влада залучатиме в Україну нові транзитні авіамаршрути. Плюсом є також сам факт непідтримання режиму самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка, що було позитивно сприйнято громадськістю.

Марина Лазебна
Позитивно
Марина Лазебна
Міністр соціальної політики України

Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді збільшити розмір державної допомоги при народженні дитини. Так, з 1 січня 2022 року допомога може скласти 50 тис. грн. Спочатку в разі народження дитини виплачуватимуть 25% допомоги, а далі виплати розподілять на 36 місяців рівними частинами.

Крім того, передбачається, що з 1 січня 2023 року й надалі допомогу щорічно збільшуватимуть на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін. Також у планах збільшення розміру допомоги при усиновленні. Сьогодні сума цієї допомоги дорівнює розміру виплат при народженні.

The Page
Коментар The Page

Таке рішення позитивно вплине на рейтинг Володимира Зеленського, оскільки допомога на дітей збільшується на 9 тис. грн. Плюсом також є її щорічний перегляд, а також збільшення розміру допомоги при усиновленні. Таке рішення українці оцінили позитивно, адже утримання дітей потребує багато коштів.

Віталій Кличко
Негативно
Віталій Кличко
мер Києва

Минулого тижня стало відомо про те, що вартість проїзду в громадському транспорті Києва зросте, залишилося лише з'ясувати, на скільки саме.

Так, за словами заступниці начальника Київського метрополітену Наталії Макогон, собівартість поїздки в метро становить 20 грн, а за розрахунками підприємства обґрунтована вартість складає не менш як 21 грн. За словами ж міського голови Києва Віталія Кличка, влада не планує підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті столиці до 20 — 25 грн. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Наш», не виключивши того, що про підвищення стане відомо вже влітку.

The Page
Коментар The Page

Ймовірне підвищення вартості проїзду в Києві громадськість сприймає негативно. Населення готове сплачувати більше, але в тому разі, якщо якість послуг і стан маршруток, вагонів метро та іншого покращиться. Однак українці впевнені, що цього не станеться.

Сергій Марченко
Негативно
Сергій Марченко
міністр фінансів України

У разі ухвалення «антиахметівського» законопроєкту знизиться порогове значення вартості автомобілів, які вважатимуться «розкішшю», — з 2,25 млн грн до 1,2 млн грн. За них доведеться сплатити 25 тис. грн транспортного податку, пише «Економічна правда». Про причини цього можна прочитати за посиланням.

The Page
Коментар The Page

Попри те що «антиахметівський» закон сприймають позитивно, ця ініціатива змусить українців із середнім доходом сплачувати 25 тис. грн щороку. Йдеться про те, що платити можуть зобов'язати власників нових авто середнього класу, як-от Toyota RAV4, Ford Kuga або Honda CR-V, які є популярними в Україні. Тому внесення такої норми до майбутнього закону негативно вплине на рейтинг Володимира Зеленського.

Коментарі

Всі новини