Facebook Pixel

Кремль висуває нереалістичні умови і не готовий на поступки заради миру — Bloomberg

Російський диктатор путін висунув максималістські вимоги напередодні переговорів представників України та США в Саудівській Аравії та візиту спецпосла президента Трампа до москви.

За даними Bloomberg, путін знає, що, швидше за все, його вимоги будуть неприйнятними для українців і лідерів Європи. Але він готовий продовжувати війну, якщо не досягне своїх цілей.

Які вимоги висуває путін

За даними видання, російський диктатор не має наміру йти на компроміс у своїх вимогах щодо:

  • територій: кремль постійно говорить про бажання окупувати всі області України, що записані в конституцію рф, включно із Херсоном і Запоріжжям;
  • миротворчих сил: на це вже готові кілька країн Європи на чолі з Великою Британією, а Дональд Трамп також публічно підтримував ідею європейських миротворців, проте кремль виступає проти;
  • нейтрального статусу України: це найпростіший із пунктів, адже Трамп неодноразово заявляв, що України не буде в НАТО, проте нейтральність може передбачати не вступ до будь-яких оборонних альянсів, навіть створених за ініціативою України.

Це, безумовно, ускладнює зусилля президента США досягти мирної угоди.

Quote«Ми не будемо сидіти в кімнаті та малювати лінії на карті, а просто отримаємо загальне уявлення про те, які поступки для них можливі і що вони хочуть натомість, — сказав Марко Рубіо журналістам дорогою до Джидди 10 березня, де українська та американська делегації обговорюють потенційне припинення вогню. — А потім з’ясуємо позицію росії щодо цього. Це дасть нам досить чітке розуміння того, наскільки великі між нами розбіжності».

За даними Bloomberg, Трамп цього тижня відправляє свого спецпосланця на Близькому Сході Стіва Віткоффа до москви для зустрічі з президентом росії. Віткофф вже брав участь у переговорах із росіянами в Ер-Ріяді та літав до росії. Сьогодні він також увійшов до складу американської делегації.

Видання наголошує, що москва не готова відходити від своєї позиції. Ба більше, останнім часом росіяни знову почали говорити про повернення НАТО до меж 1997 року, що означало б виключення з альянсу країн Східної Європи, Балкан та Балтії.

Ці вимоги суперечать підходу прем'єра Великої Британії Кіра Стармера і президента Франції Еммануеля Макрона, які намагаються сформувати «коаліцію охочих» для забезпечення перемир’я.

Цапом відбувайлом за небажання миритися за умовами росії американці можуть знову зробити президента Володимира Зеленського. Це тільки розширить прірву між США та Європою і вб’є надії на відновлення допомоги Україні від Штатів.

Подякувати 🎉