У вівторок, 18 лютого, у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбулися перемовини між американською та російською делегаціями. Вони тривали близько 4,5 години.
Про деталі переговорів розповідає .
Переговори між США та рф: хто входив до складу делегацій
До складу американської делегації на переговорах входили радник Білого дому з питань національної безпеки Майк Волц, спецпредставник президента Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф і держсекретар Марко Рубіо.

З російського боку участь у переговорах взяли міністр закордонних справ Сергій Лавров та помічник путіна Юрій Ушаков.

Переговори між США та рф в Саудівській Аравії
Деталі перемовин між США та рф
«Прогрес» у переговорах між США та рф
Російські пропагандистські видання повідомили, що в Ер-Ріяді гендиректор Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив, що «прогрес» у переговорах зі Штатами можливий у найближчі 2-3 місяці.
Він вважає, що рф та Сполученим Штатам «треба перейти до спільних проєктів, у тому числі в Арктиці».
Також Дмитрієв звинуватив адміністрацію Джо Байдена у «відсутності прагнення зрозуміти стурбованість рф». Наразі ж США нібито «готові вислухати та зрозуміти позицію росії».
Натомість Держдеп США заявив, що сторони домовилися закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять:
- взаємний геополітичний інтерес,
- економічні та інвестиційні можливості, які виникнуть після завершення війни в Україні.
Зустріч Трампа з путіним
Ушаков сказав, що зустріч Трампа з путіним навряд чи відбудеться наступного тижня. Однак він підкреслив, що делегації провели «дуже серйозну розмову з приводу всіх питань».
Ушаков також додав, що окремі команди перемовників США та рф «вступлять у контакт». Проте поки невідомо, хто увійде до їх числа, це має вирішити путін.

Переговори між США та рф в Саудівській Аравії
Повідомлення схожого змісту опублікував і Держдеп США.
«Призначити відповідні команди високого рівня, щоб розпочати роботу над якнайшвидшим припиненням конфлікту в Україні у спосіб, який є тривалим, стійким і прийнятним для всіх сторін», — заявила прессекретарка відомства Теммі Брюс.
США та рф нібито домовились враховувати інтереси один одного
Помічник путіна заявив, що Сполучені Штати та рф нібито домовилися враховувати інтереси один одного. Але, за його словами, поки важко сказати, що країни зближуються, однак «розмова про це була».
Прессекретарка Державного департаменту підтвердила, що Вашингтон і москва домовилися «встановити механізм консультацій для усунення подразників у наших двосторонніх відносинах з метою вжиття заходів, необхідних для нормалізації роботи наших відповідних дипломатичних представництв».
Що відомо про триетапний мирний план США та рф
Кореспондентка Fox News Жакі Генріх з посиланням на дипломатичні джерела повідомила, що під час переговорів США і рф запропонували триетапний план закінчення війни. Він передбачає:
- припинення вогню в Україні;
- проведення виборів;
- подальше укладення остаточної мирної угоди.

Переговори між США та рф в Саудівській Аравії
За словами співрозмовників, путін розраховує, що на виборах в Україні перемогу отримає «маріонетковий кандидат», який буде більш гнучким і готовим до переговорів та поступок.
«Путін оцінює ймовірність обрання маріонеткового президента як досить високу, а також переконаний, що будь-який кандидат, крім чинного президента України, буде більш гнучким і готовим до переговорів і поступок. Своєю чергою Трамп готовий прийняти будь-який результат виборів, у тому числі й можливість обрання проросійської маріонетки. Трамп і в. путін вважають шанси нинішнього президента України бути переобраним низькими», — зазначили джерела Fox News.
Коментуючи зустріч американської та російської делегацій, президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю ARD сказав, що США хочуть догодити путіну, щоб швидко досягти успіху. Однак, за його словами, припинення вогню – не успіх.
«Проблема в тому, що США сьогодні говорять речі, які дуже подобаються путіну. Я думаю, що в цьому вся суть, тому що вони хочуть йому догодити, знаєте для чого? Зустрітися віч-на-віч і швидко досягти успіху. Але те, що вони хочуть, це просто припинення вогню, це не успіх», – заявив український президент.
Зеленський також наголосив, що Україна юридично не відмовиться від своїх територій і не підписуватиме будь-які угоди «просто так, під гучні оплески».