Facebook Pixel

Помер ексмер Києва Олександр Омельченко

Ексмер Києва Олександр Омельченко помер від коронавірусу. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Ексмер Києва Олександр Омельченко помер від коронавірусу. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Колишній мер Києва Олександр Омельченко помер від ускладнень, спричинених коронавірусом. Раніше повідомлялося, що Омельченко лікувався в лікарні, маючи значне ураження легень. Про це повідомив мер міста Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі.

Омельченко керував столицею України вісім років — із 1998 по 2006-й. Його двічі обирали мером Києва та обидва рази він набирав рекордну кількість голосів на свою підтримку — понад 70%. На виборах київського міського голови у 2006 році програв Леоніду Черновецькому, посівши лише третє місце (друге тоді посів Віталій Кличко).

За час, коли Омельченко керував столицею, в Києві відкрили вісім станцій метро, відновили низку стародавніх храмів, встановили бювети артезіанської води. З іншого боку — в столиці у цей період розпочалася хвиля сумнівного виділення земельних ділянок під забудову в центрі міста, було скорочено та скасовано низку ліній громадського транспорту, хоча прокладалися й нові.

Telegram Logo

З червня 2014 року Омельченко є депутатом Київської міської ради (фракція «Єдність»). На виборах мера Києва у 2014 році посів 4 місце. У 2020 році знову балотувався на посаду мера Києва.

Олександр Омельченко народився 9 серпня 1938 року у Вінницькій області. Кандидат технічних наук. Працював на підприємствах «Київміськбуду» на посадах від робітника до директора заводу залізобетонних конструкцій, також був головним інженером будівельного комбінату та першим заступником голови «Київміськбуду».

Коментарі

Всі новини