На що розраховувати Україні без США – Ігаль Левін
Після призупинення військової допомоги Україні з боку США постало питання, чи відновить її адміністрація Дональда Трампа та наскільки реалістично розраховувати на збільшення фінансування з боку Європи ц відповідь на дії США.
Ігаль Левін поділився своїми думками в інтерв’ю The Page.
Поворот США: тимчасова пауза чи нова стратегія
На початку березня 2025 року адміністрація Дональда Трампа вирішила тимчасово зупинити військову допомогу Україні, мотивуючи це необхідністю спонукати Київ до переговорів з росією. Однак Ігаль Левін вважає, що ця пауза може стати довготривалою.
«США вже чітко визначили свій курс – вони більше схиляються до співпраці з росією, ніж до безумовної підтримки України. І навіть якщо зараз допомога частково повернеться, у майбутньому Київ не повинен розраховувати на стабільну американську підтримку», – вважає Левін.
Він наполягає, що найкращим варіантом буде не розраховувати на повернення США до активної підтримки. Замість цього потрібно «зосередитися на співпраці з європейськими партнерами та будувати свою стратегію так, ніби американців уже немає в цій грі».
Європа як новий центр підтримки України
Відхід США активізував дискусії серед європейських союзників щодо нарощування допомоги Україні. Велика Британія та Франція готують новий план мирного врегулювання та одразу почали ділитися своїми розвідданими незалежно від США. ЄС ухвалив програму оборонного фінансування на €800 млрд.
Проте ці кошти не означають автоматичного їх виділення Україні. Кожна країна самостійно вирішуватиме, чи спрямовувати ресурси на допомогу Києву.
«Україна отримала від 2 до 4 років для розвитку власного оборонного виробництва, але вона вже виробляє багато. Головною проблемою залишається фінансування. Українські підприємства не завантажені на повну потужність, оскільки бракує коштів», – каже Левін.
Головною задачею української дипломатії буде саме залучити європейські гроші для власного виробництва, яке працює часто лише на 50% потужності.
На тлі скорочення американської допомоги для України критично важливо не лише отримувати нову підтримку від європейських партнерів, а й розвивати власний військово-промисловий комплекс. Наступні місяці покажуть, чи вдасться Києву переконати ЄС у необхідності нового фінансування.