Facebook Pixel

Чи існує прірва між українцями за кордоном і в Україні – відповідає соціологиня Євгенія Близнюк

Чи існує прірва між українцями закордоном і в Україні

Чи існує прірва між українцями закордоном і в Україні

Ментальний розрив між українцями, які вже два роки перебувають за кордоном і в Україні, є. Про це в інтерв’ю The Page каже Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця дослідницької компанії Gradus Research, що постійно моніторить настрої українців у межах країни та за кордоном.

Чи роз’єднані зараз українці в Європі та в Україні

Вона каже, що суспільство – це дуже «пластична історія». Наразі розриви між українцями є. Війна спонукає створення нової карти диференціації суспільства, з'являються нові групи, які отримали принципово різний досвід війни.

Quote«Мігранти, які виїхали за кордон, переїхали в рамках України, люди, які брали участь у бойових діях, були поранені, люди, які перебували чи перебувають в окупації. Усі ці групи формуються. Зараз вони переживаються як діаметрально різний досвід війни, так і, відповідно, ментальні стани», – констатує Євгенія.

Вона зауважує, що з часом життя буде йти, люди будуть повертатись, інтегруватись – вся ця «соціальна тканина буде складатися в нові пазли, в нову композицію».

Як українці ставляться до тих, хто виїхав з України

Quote«Ми не бачимо великих агресивних настроїв проти людей, які виїхали за кордон, оскільки, переважно, це жінки і діти. Звісно, коли ми питаємо про ставлення до чоловіків призовного віку, які опинилися за кордоном і не повернулися до країни, ставлення негативніше. Але воно теж не драматичне», – розповідає про інший бік наших переселенців Євгенія Близнюк.

Тому вона не бачить підґрунтя для серйозного соціального конфлікту після повернення людей.

Чи може бізнес повернути людей до України без допомоги держави

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉