Facebook Pixel

Сотні українців хочуть вступити до легіону, який створять у Польщі

Сотні українців хочуть вступити до легіону, який створять у Польщі

Сотні українців хочуть вступити до легіону, який створять у Польщі

Сотні українців, які проживають у Польщі, вже висловили бажання вступити до українського легіону, який буде там тренуватися. Це неофіційно з'ясували кореспонденти RMF FM.

Ці люди зголосилися, попри те, що набір до формування ще не був оголошений. Про його створення 8 липня у Варшаві оголосили президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Дональд Туск.

На польській території буде створено формування, яке складатиметься з громадян України, які добровільно зголосилися захищати свою країну — це одне з положень угоди з питань безпеки, підписаної в понеділок президентами двох країн.

Український легіон

Це буде нове формування з добровольців, яке, за зразком українсько-польсько-литовської бригади, могло б дозволити громадянам України, які проживають у Польщі, брати участь у захисті України, заявив у понеділок український президент.

Quote«Український легіон тренуватиметься в Польщі й буде оснащений за допомогою партнерів. Кожен громадянин України, який вирішить бути в легіоні, зможе підписати контракт зі Збройними Силами України. Зараз наші команди опрацьовують усі нюанси цієї пропозиції», – зазначив Володимир Зеленський.

Як виглядатиме підготовка легіону?

У польських частинах українці будуть розміщені та оснащені спорядженням за рахунок польської сторони. Зараз розробляються детальні плани, але, швидше за все, українців, які проживають у Польщі, відправлятимуть на ті військові бази, які вже мають досвід підготовки українських військовослужбовців. Через такі підрозділи з початку війни вже пройшли близько 20 тис осіб.

За найскромнішими підрахунками, кілька тисяч українських громадян могли подати заявки на вступ до легіону. Не виключено, що у Польщі також будуть тренуватися українці, які проживають в інших європейських країнах.

Паралельно ведеться робота над тим, щоб інші країни ЄС долучилися до витрат на навчання та спорядження легіону. Польська влада переконує своїх партнерів, що підготовка українського легіону — це також інвестиція в європейську безпеку.

Подякувати 🎉