Провідні бізнес-асоціації України закликали відновити визначення критичності для підприємств та розблокувати бронювання працівників.
Про це йдеться на сайті Diia.City United.
Як вказано в повідомлені, Об’єднання резидентів «Дія Cіті», Спілка українських підприємців, Торгово-промислова палата, Асоціація IT Ukraine, Міжнародна бізнес-спільнота Board, обʼєднання учасників Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України закликали до ефективної взаємодії між бізнесом та владою.
Зокрема, вони наголосили на відновлені бронювання працівників, яке призупинив уряд у жовтні цього року.
У своїй заяві бізнес-асоціації зазначили, що міжнародні партнери допомагають утримувати макроекономічну стабільність та фінансувати соціальні напрями, проте фінансування ЗСУ забезпечується виключно податками, які сплачують компанії, що працюють в Україні.
У зв’язку з цим, вони сформували 4 кроки, які забезпечать достатній рівень надходжень до бюджетів різних рівнів. Так, бізнес-асоціації вимагають від держави:
- Відновити визначення критичності підприємств для економіки, забезпечення життєдіяльності населення та національної безпеки.
- Розблокувати затримку у процедурі бронювання в паперовій та/або електронній формі або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг («єБронювання»).
- Надати бізнес-спільноті розгорнуті результати перевірки реєстру критично важливих підприємств та, у разі необхідності змін в переліку компаній чи критеріїв, обґрунтування пропозицій змін.
- Обговорити потенційні зміни до процедур чи критеріїв оцінки критичності підприємств та бронювання, у разі якщо органи державної влади планують відповідні зміни.
Також бізнес-спільнота закликала владу зустрітись та обговорити зазначені питання, щоб знайти оптимальні рішення.
«Лише постійний та публічний діалог між бізнесом і владою є єдиним шляхом до ефективного вирішення спільних викликів і підвищення взаємної довіри», — йдеться в повідомлені.
Нагадаємо, 9 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів поставив бронювання працівників на паузу до 15 листопада.