Бізнесмен Костянтин Жеваго прокоментував санкції, які президент Володимир Зеленський ввів проти нього. За його словами, вони є абсолютно незаконними та не мають жодної правової основи.
Про це повідомила пресслужба підприємця.
Як йдеться в пресрелізі, РНБО обґрунтувала обмеження тим, що Жеваго нібито створює загрозу національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України, а також перешкоджає сталому економічному розвитку країни.

«Ці санкції є абсолютно незаконними та не мають жодної правової основи. Це ще один епізод політичного переслідування мене з боку президента Зеленського», — сказав бізнесмен.
Жеваго також зазначив, що жодного судового рішення щодо нього, яке б підтверджувало загрозу національній безпеці, територіальній цілісності чи суверенітету України, не існує.
Мільярдер стверджує, що йому заборонили здійснювати оборонні закупівлі, що означає заборону на постачання допомоги для військових. За його словами, Фонд родини Жеваго нібито неодноразово отримував подяки від військових частин, включаючи ГУР МО.
Бізнесмен нагадав, що у жовтні 2018 року росія застосувала проти нього особисті санкції за загрозу національній безпеці рф. А у 2025-му до цього списку приєднався і Зеленський.
За словами Жеваго, влада стверджує, що «АвтоКрАЗ» експортував вантажівки до росії. Однак він наголошує, що це абсолютна неправда, оскільки компанія перебуває під санкціями рф з жовтня 2018-го, і, відповідно, неможливо експортувати до країни, що наклала санкції.
Також співпрацю з росією «закидають» і групі компаній Ferrexpo, яка теж перебуває в санкційному списку москви.
Жеваго стверджує, що це «абсолютна нісенітниця».
«Ferrexpo — це єдина публічна компанія з активами в Україні, в які власниками було інвестовано мільярди доларів США, і що торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі і входить до індексу FTSE 250, а її акціонерами також є міжнародні інвестиційні компанії, такі як BlackRock та UBS, міжнародні суверенні фонди, зокрема Норвезький суверенний фонд, а також тисячі громадян США, ЄС та Великої Британії», — каже він.
Нагадаємо, 12 лютого РНБО ухвалила рішення щодо введення санкцій проти низки осіб, серед яких бізнесмен Ігор Коломойський, мільярдер Костянтин Жеваго, колишній співвласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, п’ятий президент України та депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко, а також ексдепутат забороненої партії ОПЗЖ, звинувачений у державній зраді, Віктор Медведчук.
У яких справах фігурує Костянтин Жеваго
Жеваго підозрюють в організації передачі хабаря у розмірі $2,7 млн ексочільнику Верховного Суду України Всеволоду Князєву. Це було зроблено за підтвердження законності придбання у 2002 році Полтавського ГЗК компанією Ferrexpo.
Пресслужба Жеваго всі звинувачення відкидає.
10 грудня 2023 року Верховний суд Франції у місті Парижі відмовив екстрадувати до України олігарха Костянтина Жеваго. Також правоохоронці підозрюють його в організації крадіжки майна банку «Фінанси та кредит».
У 2024 році апеляція ВАКС залишила Жеваго під заочним арештом.