Facebook Pixel

Женевський автосалон змінить власника та не відкриється у 2021 році

Женевський автосалон в 2021 році не відбудеться. Фото: Wheels.ae

Женевський автосалон в 2021 році не відбудеться. Фото: Wheels.ae

Одне з найпопулярніших у світі автошоу – Женевський автосалон (GIMS) – не відбувся навесні цього року через коронавірус. Виставку обіцяли провести у березні 2021 року, але тепер стало відомо, що її теж не буде.

Фонд «Міжнародний салон автомобілів», організатор автосалону, офіційно повідомив про це.

Як зазначається у повідомленні, більшість опитаних потенційних учасників заявили, що вони, ймовірно, не братимуть участь у шоу 2021 року і що воліли б мати GIMS у 2022 році. Автомобільна галузь зараз зазнає важких часів, їй потрібен час, щоб оговтатися від наслідків пандемії. Крім того, неясно, чи дозволила б ситуація із захворюваністю наступної весни організувати захід, який залучив би 600 тис. відвідувачів.

Telegram Logo

Відразу після скасування GIMS 2020 року фонд звернувся до кантону Женева із проханням про фінансову підтримку для покриття збитків, що оцінюються у 11 млн швейцарських франків, та про допомогу у підготовці нового шоу. На початку червня влада кантону схвалили позику в розмірі 16,8 млн франків. У своєму повідомленні фонд подякував владі за готовність допомогти, але заявив про відмову від кредиту.

Причина цього полягає в тому, що фонд мав би повернути 1 млн франків вже у червні 2021 року. Також однією з умов позики є проведення салону у 2021 році.

Тому фонд вирішив продати права на торговельну марку та на організацію GIMS компанії Palexpo SA, власнику виставкового центру в Женеві. Ця компанія частково належить кантону, тому є надія, що вона збереже автосалон, який до коронакризи був найбільшим публічним заходом у Швейцарії. Його економічний вплив на кантон Женева оцінювався у розмірі 200 млн франків на рік.

Додатково. Ряд світових автовиробників провів презентації своїх нових автомобілів в онлайні, оскільки Женевський автосалон, який мав би відкритися для відвідувачів 5 березня, було скасовано.

З різницею у два дні стало відомо, що цього року не відбудеться жоден із основних автосалонів світу. До раніше скасованих і перенесених Женевського та Нью-Йоркського мотор-шоу додалися Паризький та Детройтський автосалони.

Коментарі

Всі новини