Facebook Pixel

ООН намагається врятувати «зернову угоду» «взаємовигідною» пропозицією

ООН запропонувала Києву, Москві та Анкарі розпочати підготовчу роботу для транзиту російського аміаку через територію України, оскільки вона намагається врятувати угоду, що дає змогу безпечно експортувати українське зерно.

Як повідомляє Euractiv із посиланням на джерело Reuters, близьке до переговорів, у міру того, як починається підготовча робота, ООН хоче, щоб було проведено паралельні переговори щодо розширення угоди по Чорному морю, яку було погоджено в липні минулого року, щоб включити більше українських портів та інших вантажів.

Quote«Генсек запропонував сторонам деякі ідеї щодо поліпшення сприяння роботі спільного координаційного центру, а також роботи над питанням експорту аміаку, який є частиною підписаної угоди. Ці розмови та контакти тривають. Але це все, що я скажу прямо зараз», — сказав представник ООН Стефан Дюжаррік.
Quote«Україна й Туреччина підтвердили готовність працювати за запропонованим Генеральним секретарем алгоритмом. Водночас станом на 30 травня росія не дала своєї згоди попри наявність сприятливих позицій в алгоритмі», — йдеться в матеріалі.

Українські офіційні особи заявили, що із середини квітня росія обмежила роботу за Чорноморською зерновою угодою.

Росія спростувала це й закликала всі сторони розблокувати транзит аміаку через український порт Південний, розташований поруч із чорноморським портом Одеса, який було зупинено після вторгнення Росії в лютому минулого року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉