Facebook Pixel

Зеленський звернувся до громадян російською мовою і висловився про Булгакова, Медведчука, Рабиновича і Порошенко

Скріншот виступу президента Зеленського/youtube

Скріншот виступу президента Зеленського/youtube

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців російською мовою і детально пояснив, чому ввів санкції і заборонив мовлення телеканалів глави ОТЗЖ Віктора Медведчука — ZIK, NewsOne і 112.

Як пояснив Зеленський, саме ці телеканали вливали у вуха українців нескінченні потоки брехні і розвінчувати її він теж буде російською.

Лідер країни наголосив, що новини про заборону книг письменника Михайла Булгакова в Україні є інсинуацією і представив книги великого письменника, які особисто вчора купив в центрі Києва.

Telegram Logo

Друга тема стосувалася закриття каналів Медведчука. За словами Зеленського, на цьому тижні телеканали ZIK, NewsOne і 112 припинили своє мовлення в Україні. До їх власнику були застосовані санкції.

«Подія гучне, потужне, обговорення бурхливий, думок безліч. Начебто все просто, ну в той же час все складно. Чи міг хтось уявити, що я людина віддав телебаченню 20 років життя, прийму рішення РНБО про закриття трьох телеканалів, погодьтеся, звучить дико. А чи не здається вам, що навіть я людина, яку часто просили раніше про це не жартувати, не говорити, не згадувати, яким забороняли концерти, фільми, серіали, який ненавидить цензуру всім своїм єством і знає, як це захищати свободу слова. Так ось, якщо при цьому я прийняв таке рішення, то значить на це були вагомі, залізобетонні причини», — сказав президент.

При цьому Зеленський нагадав, що 20 травня 2019 року дала присягу народу України і присягнувся захищати суверенітет держави, незалежність і безпеку країни.

«Якщо хтось забув, Росія анексувала у нас Крим і частина нашої території сьогодні окупована. Упевнений, тимчасово. І всі ті, для кого бізнес з цими територіями є нормою, ті, для кого підтримувати зв'язки з незаконними формуваннями і псевдо-структурами на цих територіях є нормою, всі вони складають загрозу Україні, загрозу нашій країні, а значить, країна буде з ними боротися і це теж є нормою. І як президент, я зобов'язаний і буду діяти улюблені доступними мені законними способами для нейтралізації подібних загроз, в тому числі за допомогою санкцій...

Саме це головна причина припинення мовлення і єдина. А не якась там критика мене, як президента. Давайте чесно, сьогодні влада потрапляє від всіх каналів і від приватних і державних, ну далеко не всі канали потрапляють під санкції від влади... Заробляючи завдяки війні, канали стверджували, що ніякої війни насправді немає, точніше є, і вона громадянська, не в сенсі, що воюють громадяни України і РФ, а що це наш внутрішній конфлікт...».

Зеленський також нагадав главі політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадиму Рабиновичу про фашизм.

«Днями один депутат з анекдотичної прізвищем і неабияким багатомільйонними статками заявив, що в Україні почалася епоха« зеленого фашизму ». Знаєте, братів мого діда разом з їхніми родинами убутку нацисти, а дід мій в цей час був на фронті, в результаті він пройшов всю війну і повернувся переможцем. Ви хотіли цією фразою зачепити мене за живе? Відповідаю вам, не вийшло. Я міг би відповісти вам тим же і зачепити за живе вас. Не стану», — заявив Зеленський.

Крім того, він звернувся до п'ятого президенту України Петру Порошенко, підкресливши, що він всіх заплутав у своїх невизначених заявах.

«Окремо я хочу звернутися до одному народному депутату, відомому монополісту патріотизму, батькові і матері, можна сказати української держави, де всі починали він і його команда, ну природно, і підстава Запорізької січі, і безвіз, і хрещення Київської Русі. Загалом, дороге ви наше все, скажу вам так, різноманіття добре для ваших карамельок і печенюшок, ну не для думки і позиції. Ви всіх нас трошки заплутали, з одного боку говорите, що рішення РНБО незаконно, а з іншого питаєте, чому ми цього не зробили раніше. Ви говорите, що не можна вводити санкції проти українських громадян, ну чомусь забули як зробили це в 2017 році. Ви говорите, що самі хотіли це зробити, хоча, по-вашому, це незаконно. Хотіли, ну не змогли, тому що почалися вибори. Головне питання, заявили, що завжди боролися з російською пропагандою і в цілому підтримуєте це рішення, на вашу думку, незаконне. Ну яке, на вашу думку, давно потрібно було зробити. Скажіть тоді, чому на каналах ярого борця з російською пропагандою і її агентами природно, самих агентів показують частіше, ніж рекламу вашого нового масла Рошен. Це якась хитра стратегія, настільки хитра, що нікому незрозуміла. Можливо, я вас здивую, ну з вами всіма все давно зрозуміло...», — сказав лідер України.

Коментарі

Всі новини