Зеленський заявив про необхідність допомогти малому бізнесу. В черговий раз заявив

У квітні зареєструвалося ще 140 тис. безробітних

У квітні зареєструвалося ще 140 тис. безробітних

В Офісі президента відбулась селекторна нарада під головуванням Володимира Зеленського по запобіганню поширення коронавірусу. Президент поцікавився станом економіки і функціонуванням програм, які повинні допомогти бізнесу в карантинний період, – повідомила прес-служба.

«Ми обговорювали ряд програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми повинні допомогти їм зараз і після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули», – зауважив Зеленський.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з боку уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%», також додатково готується інша програма – «Нові гроші», за якою підприємці зможуть отримати кредити під дуже низький відсоток.

Telegram Logo

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, обумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм – збереження не менше 80% робочих місць у малому і мікробізнесі», – сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр також повідомив, що, за інформацією Державного центру зайнятості, у квітні зареєструвалося ще 140 тис. безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабінет міністрів виділив 6 млрд грн з Фонду боротьби з коронавірусом.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Пояснюючи, чому медики до цих пір не отримали давно обіцяних надбавок, прем'єр-міністр пояснив, що гроші були направлені в регіони, однак місцева влада при виплатах за березень керувалися не відповідною постановою Кабміну, а документом Міністерства соціальної політики 2003 року. Тому, незважаючи на наявність коштів в регіонах виплатити їх не вдалося. На цьому тижні уряд буде шукати рішення для того, щоб гроші все-таки були видані медикам.

Квітневі виплати будуть відбуватися через Національну службу здоров'я, тому проблем не повинно бути, запевнив Шмигаль.

Контекст. Після початку виходу з карантину, який розпочався 11 травня, в Києві зможуть працювати не все. Закритими залишаться торгово-розважальні центри, школи, дитячі садки, дитячі майданчики і прибережні зони відпочинку.

Національний банк провів перший тендер з довгострокового рефінансування комерційних банків. «Обсяги рефінансування обмежувалися лише наявною у банків ліквідною заставою. Участь в тендері взяли 11 банків, які в цілому отримали майже 2,4 млрд грн на термін від одного до п'яти років», — йдеться в повідомленні регулятора.

Кілька днів тому сервіс доставки їжі Uber Eats заявив, що прийняв рішення призупинити роботу в восьми країнах, серед яких і Україна. Компанія пояснила своє рішення тим, що робота на цих ринках не показала очікуваних результатів, незважаючи на те, що виручка сервісу по всьому світу зросла на 52%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини