НБУ прокредитував банки на 2,4 млрд грн за «довгим рефінансом»

Національний банк України провів перший тендер з довгострокового рефінансування комерційних банків на загальну суму 2,4 млрд грн.

«Обсяги рефінансування обмежувалися лише наявною у банків ліквідною заставою. Участь у тендері взяли 11 банківських установ, які загалом отримали майже 2,4 млрд грн на строк від одного до п'яти років», — йдеться у повідомленні регулятора.

Така підтримка довгострокової ліквідності комбанків дозволяє здійснювати довгострокове кредитування підприємств, що особливо актуально в умовах економічної кризи.

Telegram Logo

Наступний тендер з надання довгострокового рефінансування відбудеться 12 червня 2020 року, додали у пресслужбі.

Також чотири банки взяли участь у тендері з короткострокової підтримки ліквідності на строк до 90 днів. Вони залучили майже 457 млн грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. З 19 березня НБУ послабив умови надання рефінансу комбанкам. Двотижневі сертифікати стали тижневими, а короткострокові кредити почали видавати на один місяць (раніше граничний строк становив два тижні).

Ставку за довгостроковими кредитами рефінансування та за кредитами на строк до 90 днів Нацбанк встановив на рівні облікової ставки у розмірі 8%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини