Президент Володимир Зеленський заявив, що питання введення військ НАТО в Україну як миротворчого контингенту наразі не дуже активне. Він каже, що є партнери, які підтримують таке рішення, однак так само залишаються і ті, хто проти.
Про це Зеленський заявив на пресконференції за результатами зустрічі з лідерами країн у Парижі.
Залучення контингенту НАТО: що сказав Зеленський
Український президент підкреслив, що у багатьох лідерів є своє бачення щодо контингенту. За словами Зеленського, є ті, які кажуть: «Ми не маємо право забувати про НАТО». І з ними, як зазначив президент, Україна погоджується.

Попри це, за словами президента України, питання щодо НАТО поки що не дуже активне. Однак є лідери, які постійно підтримують саме такий напрямок.

Зеленський на пресконференції в Парижі 27 березня 2025 року. Фото: скриншот з трансляції
«Є лідери, які говорять, що може бути гарантія безпеки на кшталт того, що є у деяких інших держав: коли є агресія, [то] підключається відповідне коло країн, але підключаються одразу всі силами», — розповів Зеленський.
Він відмовився розкривати деталі можливих гарантій безпеки, однак зазначив, що є базис, який ґрунтується на українській армії й на контингенті, який представлений в Україні в небі, на морі та на полі бою.
«Ми вважаємо, що Україна запропонує алгоритм для діалогу. Я думаю, це буде найближчі 7-10 днів з тією зустріччю, про яку вже в принципі анонсував президент Макрон», — резюмував Зеленський.
Розміщення миротворців в Україні: що відомо
Видання The Telegraph повідомляло, що Велика Британія і Франція підготували план із розміщення до 30 тисяч європейських військових в Україні.
Також Туреччина, яка має другу за величиною армію в НАТО після США, може відправити миротворчий контингент в Україну. Однак Анкара хоче бути залученою до всіх консультацій і підготовки щодо формування місії.
10 березня 2025 року міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен і міністр оборони Троельс Лунд Поульсен заявили, що якщо виникне необхідність направити в Україну європейські миротворчі сили, то їх країна готова надати свої війська.
15 березня на віртуальній зустрічі «коаліції охочих» Стармер розкрив деталі планів щодо створення миротворчого контингенту для України. Йдеться про понад 10 000 військових, що зможуть стати частиною міжнародних зусиль для підтримки стабільності в країні, якщо буде досягнуто припинення вогню.
Видання The Times писало, що Стармер готовий розмістити британських військовослужбовців в Україні на багаторічний термін, щоб забезпечити режим припинення вогню та запобігти потенційному повторному російському вторгненню.
18 березня видання The i Paper з посиланням на джерела писало, що британських спецпризначенців привели в режим готовності до відправлення в Україну в рамках миротворчої місії.
20 березня видання The Telegraph писало, що президент Франції Еммануель Макрон активно вивчає альтернативи введенню європейських військ в Україну. Зокрема, він розглядає можливість створення місії для забезпечення майбутньої мирної угоди під керівництвом ООН.
В інтерв’ю Bloomberg президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна готова розгорнути війська в Україні в рамках миротворчої місії після припинення вогню.