Зеленський оприлюднив декларацію про доходи і витрати за 2019 рік

Доходи Зеленського та членів сім'ї в 2019 році склали 28,6 млн грн. Фото: Офіс президента

Доходи Зеленського та членів сім'ї в 2019 році склали 28,6 млн грн. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

Доходи його та членів сім'ї склали 28,6 млн грн.

Сім'я сплатила податків на суму 3,6 млн грн.

Telegram Logo

Зеленський також задекларував один житловий будинок в Іванковичах Київської області (353,5 кв. м) і один в Італії (413 кв. м), земельну ділянку в Іванковичах 1200 кв. м, п'ять квартир в Києві, дві в Великобританії і одну в Ялті (разом з паркоместом).

Також родина президента володіє правами на чотири недобудовані готельні кімнати площею по 70 кв. м в Грузії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Президент задекларував шість наручних годинників, двоє з яких записані на його дружину, і ювелірні прикраси, які також належать їй.

QuoteУ власності родини президента два легкових автомобіля: Land Rover 2016 року і Mercedes-Benz 2014 року.

З травня 2019 року Зеленський не займається підприємницькою діяльністю і отримує заробітну плату виключно в Державному управлінні справами. Сума отриманої зарплати з травня по грудень склала 208 787 грн.

У 2019 році сім'я президента отримала кошти за рахунок погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 5,1 млн грн і купила ОВДП на 5,2 млн грн.

Зеленський отримав 4,4 млн грн від продажу нерухомого майна в Києві, на вулиці Великій Васильківській, що належало його дружині.

Крім того, сім'я президента продала корпоративні права всіх 12 українських підприємств сім'ї Сергія Шефіра на суму 246 тис. грн.

Зеленський навесні 2019-го позбувся акцій компанії Green Family, а також усіх чотирьох торгових марок, зареєстрованих в Російській Федерації.

Також президент позбувся корпоративних прав у закордонних компаніях Vilhar Holdings Limited і Aldorante Limited.

Зеленський продовжує залишатися власником великої кількості торгових марок. Так, в 2019 році були зареєстровані дві торгові марки «Слуга народу» на його ім'я.

Компанія PricewaterhouseCoopers провела в 2019 році оцінку кількох торгових марок. Вартість марки «Вечірній квартал» складає 45,8 млн грн. А марки «Розсміши коміка» – 14,7 млн грн. На підставі оцінки Зеленський отримав роялті від використання торговельних марок в сумі 5 млн грн.

Сім'я отримала 3,2 млн грн за надання в оренду квартири у Великобританії.

У 2019 році дружина президента отримала позику від Сергія Шефіра у розмірі 5 млн грн. Вона була повернута до кінця звітного року.

Зеленський витратив в 2019 році 11,5 млн грн в якості внеску до виборчого фонду кандидата у Президенти України. На оплату консультаційних послуг компанії PricewaterhouseCoopers витрачено 568 тис. грн.

Додатково. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль також нещодавно подав декларацію про доходи за 2019 рік. Згідно їй, глава уряду заробив у минулому році 3,4 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини