Facebook Pixel

Зеленський підписав законопроєкт про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років

2 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 9281 про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років. Таким чином мобілізація українців буде проходити з 25 років.

Про це пише «Громадське».

Урядовий законопроєкт № 9281 ініціювало Міністерство оборони спільно зі Збройними силами України. Вони пояснили, що під час дії правового режиму воєнного стану потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років відсутня.

Цю ініціативу погоджено з іншими урядовими й безпековими структурами.

Зменшення мобілізаційного віку до 25 років: обґрунтування

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту закону, на сьогодні на строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі з 18 років.

Водночас переважна кількість громадян отримують відстрочку від призову на строкову військову службу за досягнення ними 18-річного віку. Більшість із них мають відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти. Їхнє навчання зазвичай триває протягом 4-6 років, яке закінчується за досягнення ними 22-24 річного віку.

Quote«У разі зменшення граничного призовного віку до 25 років призовні комісії матимуть достатньо часу (1-3 роки) на реалізацію виконання громадянами України військового обов’язку та призову їх на строкову військову службу», — йдеться в документі.

Водночас перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років і необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою підтвердження права на відстрочку від призову, а також проходження медичних оглядів (обстежень) призводить до значних фінансово-матеріальних витрат.

Quote«Крім того, тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним з огляду на те, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період», — пояснили в уряді.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉