Facebook Pixel

Новий порядок військового обліку: повісток у «Дії» не буде — Мінцифри

Новий порядок узяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних і резервістів не передбачає вручення повісток через застосунок «Дія». Про це в коментарі ЗМІ заявив керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

Quote«Ні ця постанова, ні будь-яка інша не передбачає отримання повісток через «Дію». У нашому плані роботи поки що немає таких завдань», — сказав Мстислав Банік.

30 грудня 2022 року Кабмін затвердив постанову про новий порядок військового обліку. Згідно з документом, подавати відомості про себе для військкомату можна буде через «Дію» разом із декларацією місця проживання. Алгоритм цієї послуги має розробити Міноборони. У застосунку також має з'явитися електронний військовий квиток, але коли ця функція почне працювати, наразі невідомо.

Що ще передбачають нові правила військового обліку:

  • ставати на військовий облік потрібно з 16 років, а не з 17;
  • роботодавець під час приймання на роботу має перевірити в потенційного працівника наявність військового квитка з актуальними обліковими відомостями;
  • для жінок, які отримали медичний чи фармацевтичний фах до ухвалення постанови та не ставали на облік, діятиме перехідний період до 2026 року. Їх прийматимуть на роботу не як військовозобов’язаних. Інші жінки, які мають спеціальності, затверджені Міноборони, крім медичних і фармацевтичних, можуть ставати на військовий облік на бажання;
  • обходи для перевірки інформації за обліковими картками призовників проводитиме не військкомат, а представники місцевої влади не рідше, ніж раз на рік.

Нагадаємо: у грудні 2022 року українці в соцмережах скаржилися на відновлення активного роздавання повісток громадянам на вулиці, біля магазинів, ресторанів, на АЗК і авторинках. The Page пояснювало, чому це відбувається.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉