Facebook Pixel

«Зелені» тарифи хочуть перевірити на конституційність

Група з 49 народних депутатів підготувала звернення до Конституційного суду, в якому просить визнати неконституційними положення законів, в яких йдеться про «зелені» тарифи. Про це повідомив «БизнесЦензор», який наводить копію документа.

Депутати просять суд визнати неконституційними положення закону «Про альтернативні джерела енергії» із змінами, які також містяться у перехідних положеннях закону «Про ринок електричної енергії», і зробити розгляд їхнього звернення невідкладним.

Автори подання вважають, що при ухваленні низки пунктів закону «Про альтернативні джерела енергії» Верховна Рада діяла поза межами своїх повноважень, всупереч принципу поділу влади, оскільки реалізація державної політики у фінансовій, ціновій та інвестиційній сферах належить до повноважень Кабміну.

Крім того, встановивши розміри та механізм застосування «зеленого» тарифу, Верховна Рада порушила право власності народу, принцип соціальної спрямованості економіки і вимогу щодо збалансованості держбюджету.

Зокрема, витрати на купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом є економічно необґрунтованими і надвисокими, що завдає шкоди економіці країни.

Депутати зазначають, що питома вага витрат на відшкодування вартості електричної енергії за «зеленим» тарифом у кілька разів вище, ніж питома вага цього виду електроенергії в загальному обсязі.

А згідно з прогнозом Міненерговугілля, 2020 року Україна взагалі не зможе у повному обсязі відшкодувати вартість електричної енергії за «зеленим» тарифом, заборгованість складе близько 13,5 млрд грн.

Депутати також зазначають, що «зелені» тарифи створюють неоднакові умови для різних виробників електроенергії, а отже, негативно впливають на конкуренцію.

Контекст

Про намір звернутися до Конституційного суду з приводу «зеленого» тарифу в серпні заявляв Ігор Коломойський. Його підприємства вимагають виключити або зменшити витрати на компенсацію «зеленого» тарифу в структурі тарифу «Укренерго» на передачу електроенергії.

Найбільшим гравцем у «зеленій» енергетиці України є ДТЕК Ріната Ахметова.

Міністерство енергетики виступає проти прописаного в законопроєкті №2543 сценарію реструктуризації «зеленого» тарифу і закликає Верховну Раду не підтримувати його.

НКРЕКП не підтримує прописаний у законопроєкті №2543 сценарій реструктуризації «зеленого» тарифу і запропонувала свій варіант ставок «зеленого» тарифу.

Близько 30 учасників ринку альтернативної енергетики підписали відкрите звернення до голови комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса і міністра енергетики Олексія Оржеля з вимогою змінити урядовий законопроєкт про альтернативні джерела енергії.

Подякувати 🎉